Narkoäri ja ähvardamine viis mehed vangi

Kuressaare kohtumajas sai eile karistuse kolm meest, kellest kahte süüdistati narkootikumide käitlemises ja ühte ähvardamises.

Aleksander Õunpuud süüdistati narkootilise aine grupis käitlemises 2015. aasta augustist kuni oktoobrini, aine oli ta omandanud edasiandmise eesmärgil. Tegemist oli 100 Supermani logoga valge MDMA tabletiga, mis on tuntud ka kui ecstasy.

Aleksander Õunpuu ja juba varem karistada saanud Marko tarvitasid tablette ise, andsid neid edasi ja müüsid väiksemates kogustes hinnaga 15–20 eurot tablett tuttavatele. Eraldi toodi välja narkootikumide müümine ka kahele alaealisele tüdrukule. Samuti süüdistati teda korduvates vargustes.

Õunpuu sai karistuseks kolm aastat vangistust, millest lahutati kahtlustatavana kinnipidamise aeg, mis tegi lõppkaristuse pikkuseks kaks aastat üksteist kuud ja 27 päeva, mis jäeti tingimisi kohaldamata katseajaga kolm aastat.

Ringo Koppel sai samuti süüdistuse narkootikumide käitlemises suures koguses ja varguses, millega tekitatud kahju oli üle 15 000 euro. Eel­uurimisel tehti kindlaks, et Ringo Koppel omandas edasiandmise eesmärgil 2015. juulist augustini vähemalt 150 narkootilist ainet MDMA sisaldavat valget värvi Supermani logoga tabletti ning andis need ebaseaduslikult üle edasiseks käitlemiseks 32-aastasele Pea­rule.

2016. aasta aprillis omastas ta ühe Laimjala valla talu territooriumilt tehnikat rohkem kui 20 000 euro väärtuses. Koppel kasutas oma plaani elluviijana Arvot, kes oli talle küll võlgu, kuid ei olnud teadlik kuriteo sooritamisest.

Ringo Koplit on varem karistatud nii varavastase kui ka narkokuriteo eest.

Prokuröriga lepiti kokku nelja aasta ja kuue kuu pikkune vangistus, millele liideti Tallinna ringkonnakohtu mõistetud 7-aastane vanglakaristus. Viimasest läheb maha kolm päeva kahtlustatavana kinnipidamise aeg ning lõppkaristusena tuleb Koppelil ära istuda kuus aastat,11 kuud ja 28 päeva.

Leo Pulsti süüdistati vägivallaga ähvardamises. Nimelt ähvardas ta kolmandate isikute kaudu tervisekahjustuse tekitamisega 32-aastast Pearut, kes tungis Kuressaare linnas koos ühe teise mehega kallale 27-aastasele Markole ja peksis teda.

Kohus määras talle selle eest karistuseks kolm kuud vangistust, millele liideti otsa möödunud aastal Viru maakohtu määratud üheksa kuud vangistust, mis oli karistuseks joobes juhtimise eest.

Print Friendly, PDF & Email