Villu Veski loob rahvusvahelise orkestri

Tuntud muusik Villu Veski moodustab maailmamuusikale pühendunud orkestri nimega World Music Orchestra.

“Maailmamuusika orkestris on ligi 30 muusikut Eestist Senegalini ja Brasiiliast Panamani. Nii suurt ainult maailmamuusikale pühendunud koosseisu pole Eestis varem kokku pandud,” ütles Veski festivali Watergate World Music korraldaja vahendusel. Orkester alustab proovidega märtsi esimestel päevadel, vahendab BNS.

World Music Orchestra ühendab 30 muusikut Eestist, Brasiiliast, Hispaaniast, Panamast ja Senegalist ning orkestri kunstiline juht on Villu Veski. Orkestri esimene avalik etteaste toimub 8. juulil Pärnus maailmamuusikafestivalil Watergate.

Saarte Häälele ütles Villu Veski, et orkestri põhituumiku moodustab Georg Otsa nimelise Tallinna muusikakooli bigbänd, kelle ümber koondatakse muusikuid erinevatest kultuuridest. “Idee ongi muusikat rikastada erinevate maade rütmide, gruuvide, meloodiate ja muusikasse suhtumisega üldse,” selgitas ta. Mõte sellise orkestri kokkupanemiseks tuli Watergate’i maailmamuusikafestivali korraldajatelt.

Veski sõnul tehakse justkui muusikaline rännak läbi mitme maa. “Ja lõpuks hakkab lavalt kõlama see tänapäevane maailmamuusika, kus erinevatest rahvustest inimesed laval muusikasse oma hinge ja karisma panevad, sedasi muusikat väärtustades ja tänapäevaseks muutes,” lisas ta.

Print Friendly, PDF & Email