Mis mõtteid tekitas Kuressaare III huvihariduskonverents?

Muljed on väga head. Olen siin juba traditsiooniline käija ja osalenud kõigil kolmel aastal. Selle konverentsi juures meeldis mulle eelkõige see, et piirid olid natukene laiemad, kui huviharidus iseenesest on.

Me rääkisime noorsootööst, omavahelisest koostööst, aga ka sellest, mida noortega läbiviidavad tegevused annavad oskuste, teadmiste, julguse ja eneseteostusena.
Väga super konverents! Suur väljakutse on erinevate inimeste teemasid niimoodi miksida, aga tulemus on kindlasti väga rikastav ja silmaringi avav.
Edgar Schlümmer,
haridus- ja teadusministeeriumi hallatava asutuse Eesti noorsootöö keskus direktor


Ma arvan, et huvihariduse alal ja loovõpetajatena töötavad inimesed vajavad väga inspiratsiooni ja nad vajavad seda palju rohkem, kui me arvame.

Ma ise olen vabadel hetkedel ikka püüdnud mõnda ringi juhendada ja ma tean, kui kerge on tulema ka läbipõlemine selles vallas.

Olen nüüd neli aastat olnud Tartu ülikooli loovkirjutuse õppejõud ja ka see on omamoodi ühe suure ringi juhendamine. Selles mõttes tundsin ma sügavat ühtekuuluvust nende inimestega siin konverentsil ja mul on hea meel, kui mul õnnestus neid inspireerida.
Kristiina Ehin,
luuletaja ja kirjanik, Tartu ülikooli vabade kunstide professor


Minu jaoks väga meeleolukas üritus. Kuigi nägin ainult esimese päeva viimast kahte tundi, siis arvestades, et õhtul kella seitsme ajal inimesed veel nii aktiivsed ja särasilmsed olid, oli tegu kindlasti väga hea korraldusega.

Hea oli näha inimesi ja esinejaid üle kogu Eesti. Mastaap on hea suurusega, sest see andis võimaluse pärast esinemisi ka isiklikumalt suhelda.
Piret Puppart,
moekunstnik, Eesti kunstiakadeemia professor, moedisaini osakonna juhataja


III huvihariduskonverents jättis südamesse sooja tunde, hetkelgi veel on emotsioonid suured.

Tänavuse konverentsi alapealkirjaks oli „Tuulte lood“ ja hea on tõdeda, et seekordsed tuuled olid väga positiivsed ja siirad.

Soovisime kajastada noorsoovaldkonda veidi laiemalt ja tänu suurepärastele esinejatele see ka õnnestus.

Olen väga õnnelik ja tänulik värskete ja huvitavate mõtete eest, mis avaldavad kindlasti mõju noortevaldkonna arengule. Konverentsil osales seekord peaaegu 140 inimest (sh korraldajad ja esinejad), kes viisid need positiivsed tuuled üle Eestimaa.

Tänan kõiki osalejaid ja korraldusmeeskonda kuulunud inimesi, tänu kellele sai III huvihariduskonverents teoks.
Marii Kõrgesaar,
Kuressaare linnavalitsuse noorsootöö spetsialist, huvihariduskonverentsi projektijuht

Print Friendly, PDF & Email