Politsei nädalavahetuse ülevaade: Soovimatud külalised ja öörahu rikkumised

Nädalavahetusel teenindas politsei kokku 33 väljakutset, alustati 12 väärteomenetlust ja üks kriminaalmenetlus. Arestikambrisse toimetati kainenema neli meest.

Reede õhtu kujunes politsei jaoks suuresti väljakutsete tähe all, kus soovimatu isik viibis, kas oma endise elukaaslase või tuttava elukohas ning inimesest lahtisaamiseks vajati politsei abi.

Reede, 17.veebruari õhtul kutsuti politsei Laimjala valda, kus teise isiku elukohas viibis agressiivne mees. Olukorra rahustamiseks toimetas politsei arestimajja kainenema 51-aastase mehe.

Samal õhtul toimetati Kuressaare linnas asuva eramu juurest kainenema 57-aastane mees, kes magas oma endise elukaaslase aias.

Kolmanda samasisulise väljakutse lahendamisel vajati politsei abi Lääne-Saare vallas, kus endine elukaaslane magas garaažis naise autos. Kuna kutsumata külaline, 59-aastane mees, käitus rahulikult, siis toimetas patrull ta koju.

Laupäeval kell 15.22 kutsuti politsei Kuressaare kesklinnas oleva Pritsumaja baari juurde, kus kaks meest tarbisid alkoholi, lärmasid ja vandaalitsesid lillepottide kallal. Politsei viis sündmuskohalt kainenema 34-aastase ja 37-aastase mehe, kes ei allunud korraldustele ja käitusid agressiivselt. Alustatud on väärteomenetlust avaliku korra rikkumist käsitleva paragrahvi järgi.

Ööl vastu 19. veebruari, kell 03.00 ajal löödi Kuressaare linnas asuvas Kodulinna Lokaalis näkku 27-aastast meest. Juhtumi uurimiseks on alustatud kriminaalmenetlus.

Laupäeva öösel teatati mitmest öörahurikkumisest Kuressaare linnas. Sellega seoses tuletab politsei kortermajas elavatele inimestele meelde, et alati tuleb mõelda, kas minu tegevus võib naabrit häirida ning sellest lähtuvalt kohandada oma käitumine. Eriti arvestav tuleks olla öörahu kestel, milleks on tulenevalt korrakaitseseadusest tööpäevadel ajavahemik kell 22.00-06.00 ning puhkepäevale eelneval ööl ajavahemik kell 00.00-07.00.

Pühapäeva päeval kell 13.53 sai politsei teate Kuressaare haigla juurde, kus oli vandaalitsetud pargitud sõiduauto Audi kallal. Juhtunu osas on alustatud väärteomenetlust.

Liiklusest

Laupäeva päeval teatati liiklusõnnetusest, kus Kuressaare-Kihelkonna-Veere maantee 4.ndal kilomeetril sõitis auto libedaga teelt välja. Inimesed selles õnnetuses viga ei saanud ja seega on tegemist kindlustusjuhtumiga.

Samasisuline liiklusõnnetus toimus ka pühapäeva hommikul, kus sõiduauto sõitis Sõmera-Kärla-Uduvere maantee 5.ndal kilomeetril libedaga teelt välja. Ka selles asjas tegeleb juhtumiga edasi kindlustus. Mõlemas juhtunud õnnetuses mängisid oma rolli teeolud, mis praegu on petlikud, kuna kohati esineb libedaid lõike. Politsei soovitab olla eriti ettevaatlik  hommikuti, kuna öösel võib teele tekkida n-ö must jää.

Print Friendly, PDF & Email