Noored innustusid töötoas seebiteost (6)

Noorte Tugila programm ja töötukassa korraldasid töötubade sarja, et pakkuda noortele isetegemise võimalust ja jagada kasulikke teadmisi tööturust.

Sel esmaspäeval käis viis noort – kaks neidu ja kolm noormeest – koos Kuressaare avatud noortekeskuse juures tegutseva Tugila noorsootöötaja Lii Vanema ja töötukassa karjääriinfo spetsialisti Triinu Putnikuga Saaremaa ühisgümnaasiumi keskkonnahariduskeskuses lõhnaseepe tegemas.

Keskuse juhataja Anne Teigamägi näpunäidete järgi hakiti suurest kitsepiimaseebi kuubikust lõigatud ribad esmalt pisikesteks tükkideks ja seejärel sulatati seep väikesel lauapliidil. Seebi sulamise ajal valis igaüks oma seepidele värvi ja aroomi, mis vedelaks sulanud seebiga silikoonvormides kokku segati. Sellest, et noortele seebitegu meeldis, andis tunnistust rõõmus elevus.

Seepide tahkumise ajal rääkis töötukassa karjääriinfo spetsialist Triinu Putnik noortele tööturust, sellest, millised kogemused ja oskused on tööle saamiseks vajalikud või tulevad kasuks. Samuti kontrollis Putnik noorte teadmisi neis valdkondades.

Teoreetiline osa läbi, sai iga noor imetleda oma seebiteo tulemust ning omavalmistatud seebid koju kaasa võtta – kes puuvilja-, kes tõrva-, kohvi- või šokolaadilõhnalise.

“Meie Tugilat seob töötukassaga väga hea koostöö,” kinnitas Lii Vanem. Nii korraldati mullu septembrist novembrini tööklubi ja tänavu töötubade sari noortele.

“Üksnes loengust ei ole kasu – peab olema midagi, mis noored kohale meelitab,” lausus Triinu Putnik.

“Kuna käesolev aasta on nimetatud oskuste aastaks, lõimegi sellise töötubade sarja, kus noored saavad midagi praktilist lisaks õppida ja oma kätega teha,” rääkis Vanem. “Seejärel aga jagab Triinu neile tööle saamiseks vajalikke teadmisi tööturu kohta – nii jääb kuuldu paremini meelde.”

Töötoad tulevad kokku neljal veebruarikuu esmaspäeval. Sarja esimene kohtumine oli mõeldud tutvumiseks. Kui teisel kokkusaamisel toimus seebitegu, siis järgmisel nädalal külastavad noored spordikeskust ja ülejärgmisel Leisi Lapikoda. Igas töötoas on nii praktiline  kui ka teoreetiline osa.

Noorte Tugila on osa Euroopa Liidu algatatud Eesti Noortegarantii riiklikust tegevuskavast, mille üks eesmärk on töö kaotanud või koolist lahkunud noorte võimalikult kiire naasmine ühiskonnaellu. Tugila toetab noori, aidates neil oma soovides selgusele jõuda. Lisaks kogemuste saamisele noorsootöö kaudu aitavad Tugilad noortel luua kontakte haridusasutuste, organisatsioonide ja tööandjatega. Iga noor osaleb programmis oma vajadustele vastavalt kuni pool aastat.

Print Friendly, PDF & Email