Eesti Loto kolimine poleks mõistlik (5)

Heiki Kranich

Eesti Loto kontori kolimine Kuressaarde oleks ebapraktiline, leiab Eesti Loto juhatuse esimees Heiki Kranich. Tema sõnul avataks Kuressaares sel juhul vaid formaalne kontor, enamik töökohti jääks aga Tallinna.

Eesti Lotol on vastavalt seadusele kohustus tuvastada kõikide lotomängijate isikusamasus, kes on võitnud rohkem kui 2000 eurot. Enamasti toimub see nii, et lotovõitja peab tulema Eesti Loto kontorisse. Poleks praktiline, kui lotovõitjad peaksid hakkama nüüd Kuressaarde sõitma.

Oleme pidanud läbirääkimisi pankadega, kuid nende jaoks on see liiga suur risk, sest neil ei ole mingeid võimalusi näiteks miljoni euro suuruse võiduga pileti ehtsust kontrollida. Seega peab klienditeenindusest ja sisekontrollist mingi osa siiski Tallinna jääma.

Eesti Loto kesksüsteem asub kahes kõrge turvalisusega serverimajutuses. Saaremaal selliseid serverimajutusi pole. Pole mõeldav, et juhul, kui tekib mingi tehniline rike, hakkavad IT-inimesed Kuressaarest Tallinna sõitma, sest rikke kestuseks kujuneks sellisel juhul äärmiselt pikk aeg. Järelikult peaks IT-osakonna siiski Tallinna jätma.

Bingo Loto loosimised toimuvad Kanal 2 stuudios. Kuna Kanal 2 tõenäoliselt Saaremaale ei koli, peaks loosimiskomisjon nii igal kolmapäeval kui ka kõikide lisaloosimiste päevadel hakkama Tallinna vahet sõitma. Järelikult oleks praktiline jätta loosimiskomisjoni liikmed siiski Tallinna. Turundusosakonna partnerid, reklaami- ja meediaasutused, kellega toimuvad töökohtumised mitmeid kordi nädalas, asuvad Tallinnas. Järelikult peaks ka turundusosakond Tallinna jääma.

Probleeme tekiks veelgi. Näiteks muutuks palju keerukamaks ja kulukamaks kiirloto piletite, terminalipaberi ja kõige muu logistika. Järelikult peaks ka ladu koos vastutavate inimestega siiski Tallinna jääma.

Olemasolevate rendilepingute ülesütlemisest tulenevatest täiendavatest kulutustest ja WLA-SCS (World Lottey Association Security Control Standard) turvastandardile vastava uue kontori ehitamise või remontimise maksumusest ma parem ei hakka rääkima.

Eesti Lotos töötab 40 inimest. Kui lähtuda Eesti Loto erinevate protsesside loogikast ja majanduslikust otstarbekusest, jääks enamik töökohtadest sellegipoolest Tallinna ja Kuressaares avataks lihtsalt formaalne kontor, kus töötaks mõned inimesed.

Tulemus oleks sarnane sellega, mis toimus aastaid tagasi Rootsis, kui valitsuse otsusega koliti sealne lotofirma Svenska Spel Gotlandi saarele. Täna on tulemus see, et Stockholmi kontor on Visby omast ikkagi palju suurem ja paljusid tegevusi dubleeritakse.

Print Friendly, PDF & Email