Neli kuud kadunud olnud kaluri surnukeha on leitud

Möödunud aasta oktoobris Kasti lahes mõrda tühjendanud kalur Paavo Rahnel jäi hoolimata ulatuslikest otsingutest mitmeks kuuks kadunuks. Pühapäeval leidsid uisutajad mehe surnukeha kaldast 20 meetri kauguselt merejäält.

12. veebruaril kella kahe paiku anti häirekeskusele teada, et Pihtla vallas on kaldast ligi 20 meetri kaugusel merejäält leitud mehe surnukeha. Surnukeha jääst vabastamiseks vajati päästjate abi. Väidetavalt märkasid mehe surnukeha jääl uisutanud lapsed.

Politsei teate kohaselt on suure tõenäosusega tegemist läinud aasta 26. oktoobril Vätta poolsaare lähistel merel kaduma läinud 61-aastase Vaivere küla mehe Paavo Rahneliga.

Hommikul merele läinud kalamees jäi kadunuks 27. oktoobril Laheküla lähedal. Samal päeval kell 14.45 leiti Vätta poolsaare lähedalt kalamehe Kasse paat, samuti tema müts ja saapad.
Paat oli tõenäoliselt ümber läinud, kui kalur sikutas paari mõrda, kus sees oli kolm hüljest. Viimaste raskus võis paadi kummuli ajada.

Otsingutel osalesid päästjad, tuukrid, Vätta külade seltsi inimesed, mehe tuttavad ja kohalikud elanikud – kokku kümmekond inimest. Otsijad tegutsesid gruppidesse jaotatuna nii vees kui ka kaldal, kasutati nii kopterit kui ka drooni. Aktiivsed otsingud lõpetati novembri algul.

Print Friendly, PDF & Email