Maavalitsus täitis kiiresti bussifirmast jäänud tühimiku (2)

Saare maavalitsus leidis lahenduse Sakla inimeste murele, mille põhjuseks bussifirma Sareta loobumine Kuressaare ja pealinna vahelise liini teenindamisest.

Liin 469 väljus Kuressaarest Tallinna poole varahommikul 5.35 ja Tallinnast tagasi Kuressaare poole kell 17.20. Saarte Hääle poole pöördunud Sakla elanik rääkis, et buss sõitis ilusti Saklast läbi ja noored, kel vaja pealinna saada või sealt nädalavahetuseks vanematele-vanavanematele appi tulla, said sellega koju ja tagasi.

Maavalitsuse arendusnõunik Karl Tiitson ütles, et lahenduseks pandi ärajäänud Sareta liini väljumisaegadel sõitma buss, mis toimetab inimesed Kuivastusse, kus saab ümber istuda Lux Expressi bussile. Samuti sõidab õhtul sobiv buss, mis inimesed koju toimetab.

“Sareta liini asendamine hetkel esmaspäeviti ja reedeti lahendab loodetavasti ka Sakla ja Laimjala inimeste mure. Kui praegu töösse pandud lahendus ei ole parim, võib alati meie poole pöörduda ettepanekutega selle muutmiseks,” lausus Tiitson, lisades, et inimesed peaksid ka siis teada andma, kui neil on probleeme nädalasisese liikumisega.

Teine transpordimure laekus maavalitsusse Muhu elanikult. Nimelt lõpetas GoBus reisid, mis sõitsid Liivalt läbi kell 8.05 Tallinna poole. Just sellele liinile jõudis hommikuse külavahebussiga Nõmmküla poolt tulles. “Nüüd tuleb järgmine buss peale kella üheksat, aga külma ilmaga seda ootama jääda ei saa,” selgitas muhulane.

Muhu vallavanem Raido Liitmäe ütles, et vallavalitsusse ei ole keegi selle probleemiga pöördunud, kuid selline olukord vajab kindlasti läbivaatamist.

Muhu probleemile lahenduse saamiseks peaks Karl Tiitsoni sõnul kõigepealt inimeste soovid kaardistama ja koos vallaga otstarbekaid lahendusi otsima. Tiitson lisas, et kommertsliinide korraldamisega tegelevad maanteeamet ja transpordiettevõtted ning maavalitsusel puudub võimalus dikteerida, mis kell mingi buss peaks väljuma, sest selle kujundab nõudlus.

Print Friendly, PDF & Email