Pöide läheb sundliitmisele (3)

Sundliitmisele läheb poolsada omavalitsust – neist Saaremaal Pöide vald –, kes ei ole kas esitanud ühinemistaotlust või kus elab vähem kui 5000 inimest, samas saavad erandi neli saarvalda.

Valitsus arutab tänasel istungil eelnõu, mille kohaselt tehakse ühinemisettepanek ja algatatakse haldusüksuse piiride muutmine 26 kohalikule omavalitsusele, kus elab alla 5000 elaniku ja kes ei esitanud 1. jaanuariks ühinemistaotlust, teatas BNS-ile valitsuse pressiesindaja.

Lisaks tehakse eelnõu kohaselt ühinemisettepanek 25 omavalitsusele, kes on küll esitanud ühinemistaotluse, kuid kus ühinemise tulemusena moodustuvas omavalitsuses elab vähem kui 5000 elanikku.

Eelnõu kohaselt rakendatakse Kihnu, Muhu, Vormsi ja Ruhnu valla suhtes merelise saarvalla erandit.

Rahandusministeerium peab vastavad ühinemisettepanekud esitama hiljemalt 15. veebruariks omavalitsuste volikogudele arvamuse andmiseks.


Kaks võimalust Pöidel

Kui valitsus jõuab meid enne augusti algust Saaremaa suurvallaga sundliita, siis kandideerivad meie inimesed suurvalla volikokku. Kui valitsus ei jõua meie valda enne augustit sundliita, siis toimuvad valimised meie vallas. Kui valitsus sundliidab meid suurvalla külge hiljem, tulevad Saaremaal millalgi erakorralised valimised. Kui ta seda ei tee, jätkab Pöide vald iseseisvana veel neli aastat.

Vallavanem Andres Hanso
Pöide valla jaanuarikuu infolehes.

Print Friendly, PDF & Email