Kõrkküla seltsimajas tähistati küünlapäeva

Esineb Sõmera Kodu lauluansambel Krista Aaviku juhatusel.
Maret Metsmaa

3. veebruaril tähistati Kõrkküla seltsimajas küünlapäeva. Vanade traditsioonide kohaselt tähistab küünlapäev saarlastele jõulude lõppu.

Mehed on jõulude ja nääride ajal küll ja küll ringi räntsinud ning küünlapäeval panid nüüd naised piduriided selga ja läksid külla või kõrtsi.

Mehed pidid kodus naiste tööd ära tegema. Naistel oli kohustuslik ka küünlapuna joomine, mis pidi tagama kena punapõsise väljanägemise.

Küünlapäevani oli Kõrkküla seltsimaja saalis jõulukuuskki veel haljas ja pidurüüs.

Kenasti kaetud pidulaua taga oli prouadel võimalus omavahel juttu veeretada ning vaadata- kuulata esinejaid Sõmera Kodust. Prouadele seltsiks oli ikka paar meesterahvast ka kohal.

Sõmera Kodu näitlejate, lauljate, tantsijate etteasted olid lõbusad ja liigutavad. Sõmera etlejate näidend tuletas meelde päkapikuaega ja jõuluvana ootust ning laulude-tantsudega rändasime üheskoos talvest kevadesse, tehes peatuse ka saabuval Eestimaa sünnipäeval.

Kenade ja armsate etteastete lõppedes oli kurb kuulda muremõtteid Sõmera Kodu taidlejate suust, et nad peavad varsti oma kodust, Sõmeralt ära minema.

Maret Metsmaa
MTÜ Paadla Kandi Selts

Print Friendly, PDF & Email