Meresõbrad kohtusid perepäeval

MEREMEHESÕLMED: Britta Truu ja Marta Valge õpivad Valdur Linnu juhendamisel sõlmi tegema.
MAANUS MASING

Laupäeval oli Kuressaare linnus siginat-saginat täis – Mereperepäevast tuli osa saama pea 400 meresõpra.

Kuna näitus “Meri annab, meri võtab” oli avatud viimast nädalavahetust, kogunes perepäeva alguseks Saaremaa muuseumi peavarahoidja Priit Kivi näituse ülevaadet kuulama hulgaliselt huvilisi. Edasi sai kuulda põnevaid seiku vandiraiujate tegemistest, millest pajatas vandiraiujate elu-olu läbi ja lõhki teadev Taimo Oolup.

Eesti tunnustatumaid laevamudelite meistreid kapten Tiit Jõgi tutvustas näitusel väljas olevaid laevamudeleid, mis on tehtud Triigi lahte uppunud laevade põhjal. Ka merendusõppejõu Valdur Linnu ümbert ei tahtnud huviliste ring kuidagi kaduda, kuna paljud tahtsid selgeks saada vähemalt ühe meremehesõlme. Pillimängu eest hoolitses elupõline mere- ja pillimees Uno Käärid.

Kuressaare politseijaoskonna esindajad rääkisid perepäeval mereohutusest ja merepäästest ning külastajad said tutvuda merepääste tegemiste ja varustusega. Ühtlasi olid merehuvilised oodatud kontrollima oma teadmisi paadiga merele minekust.

Väikesed meresõbrad said end mõnusalt tunda Noorte Kaptenite Kajutis, kus sai muu hulgas rohkem teada morsest ja signaallippudest. Huvilistel oli võimalik sooritada meremeheoskuste eksam ja saada koguni noore kapteni tunnistus. Kui väsimus peale tikkus, võis pisut puhata Kajutikinos, vaadates filmi “Arabella, mereröövli tütar”.

Päeva üks kõrgpunkte oli autasustamine, kus tunnustati uhkeid kaptenipilte, mis lapsed olid merendusnäituse muuseumitunnis “Jungakool” kolme kuu jooksul joonistanud. Auhinnad kõikse uhkemate kaptenipiltide autoritele Markus Oopkaubale (Saaremaa ühisgümnaasium, 1.b), Hubert Spitsõnile (SÜG, 2.a) ja Mia Brit Kreosele (SÜG, 1.b) andis üle merekultuuri seltsi esimees Rein Sepp.

Anna-Liisa Õispuu
Saaremaa muuseumi kultuur­haridustöö osakonna juhataja

Print Friendly, PDF & Email