Illar Noot 70 – Veemaailma Oscariga tunnustatud mees (1)

ELUTÖÖ EEST: Illar Noot sai Eesti vee-ettevõtete liidult elutöö auhinna.
Erakogu

Kuressaare Veevärgi endine juht Illar Noot, kes kolm aastat tagasi Eesti vee-ettevõtete liidult elutöö auhinna vastu võttis, saab homme seitsmekümneseks.

Veemaailma Oscarit 2014. aastal üle andes ei olnud EVEL-i juhatuse esimees Hans Liibek saarlasele kiidusõnade ütlemisega kitsi. “Illaril on Veevärgiga toimetamine olnud sõna otseses mõttes elu töö,” vahendas Saarte Hääl kolm aastat tagasi vee-ettevõtete liidu juhatuse esimehe hinnangut Illar Nooda tööle.

Eile seda pidulikku sündmust meelde tuletades ütles juubilar, et töö vajas tegemist ja iga kordaminek teeb ju rõõmu.

Nüüdseks on ettevõtte endine juht ligi viis aastat pensionipõlve pidanud. “Ma ei ole jalgu seina peale löönud. Ehitan oma perele ühte väikest suvemaja Pöide vallas. Hooldan ka natuke rannapuisniitu ja talvised kütte­puud teen ise,” rääkis Illar.

Kuressaare Veevärgi praeguste tegemiste üle tunneb ta heameelt. Alles hiljaaegu tunnustas Kuressaare linnavalitsus firma juhatuse liiget Aivar Sõrme aasta tegija tiitliga. “Veevärgi mehed ja naised on tublid,” kiitis eksjuht firma töötajaid.

Tuntust on kogunud Illar ka muusikuna, kunagiste populaarsete ansamblite Viikingid ja Briis basskitarristina. “See oli tore aeg. Saare Kaluri ansambel Briis võitis mitmeid auhindu nii kalurikolhooside taidlusülevaatustel kui ka teistel konkurssidel,” meenutas ta.

Millal endise menubändi liige Illar Noot viimati kitarri käes hoidis, seda ta ei mäletagi. Küll aga võlub ta mõnikord akordionist meeldivad viisijupid välja.

“Elu üle ma ei kurda. Vahel öeldakse, et kui šampanja peale kulub rohkem raha kui arstirohtude peale, siis on kõik veel korras. Mina šampanjat küll ei joo või siiski mõnikord, väga pidulikul sündmusel ühe pokaali. Arstirohtude peale pole ka vaja raha kulutada,” arutles juubilar.

Seekord Illar pokaalist vahuveinist aga keelduda ei saa. Eile käisid kunagised töökaaslased oma endisel ülemusel külas ja siis löödi ka pokaale kokku.

Saarte Hääl ja Kadi raadio ühinevad õnnesoovidega.

Print Friendly, PDF & Email