Saarlasest muusik läheb USA rokilegendiga tuurile

Saaremaalt pärit basskitarrist ja helilooja Mai Agan läheb USA-s kontserttuurile koos rokilegend David Crosbyga, kes on tuntud bändide The Byrds ning Crosby, Stills & Nash laulja ja kitarristina.

Agan kohtus rokilegendiga esmakordselt 2015. aasta sügisel Oslos, kui ansambel Crosby, Stills & Nash seal kontserdi andis. Nimelt kutsuti ta pärast esinemist bändiga kokku saama.

Sama aasta oktoobris ilmus Mai Agana bändi MaiGroup uus plaat «You”. Crosbyle andis selle kuulata Agana sõber, Ameerika multiinstrumentalist Greg Leisz. Paar nädalat hiljem sai Saaremaalt võrsunud muusik e-kirja Crosby pojalt James Raymondilt, milles seisis, et nad sooviksid teda oma uuele plaadile mängima.

“2016. aasta sügisel veetsin paar kuud Californias ja sellest viis päeva Crosbyde kodus muusikat kuulates, mängides ja kirjutades. Minu suureks üllatuseks ja eriliseks auks ilmub üks lugu, mille me tol korral koos kirjutasime, kevadel ka Crosby uuel plaadil “Sky Trails”,” ütles Mai Agan Õhtulehele.

Kontserdituuril “David Crosby & Friends” on laval veel klahvpillimängija James Raymond, trummar Steve DiStanislao, kitarrist Jeff Pevar ning laulja ja klahvpillimängija Michelle Willis. Kõik peale Willise on 28-aastasest Aganast vähemalt veerand sajandit vanemad, kuid Crosby nimetab neid kõiki ühtviisi erakordselt andekateks muusikalisteks sõpradeks, kirjutab Õhtuleht.

Bänd annab 18. aprillist kuni 26. maini 24 kontserti. Alustatakse California osariigist ja liigutakse edasi läänerannikult idaranniku poole.

Print Friendly, PDF & Email