KURESSAARE SÕNUMID: Algab Pargi lasteaia projekteerimine

Teisipäevasel istungil kinnitas linnavalitsus riigihanke “Kuressaare Pargi Lasteaia projekteerimistööde ja autorijärelevalve teostamine” tulemused.

Võttes aluseks möödunud aastal korraldatud arhitektuurivõistlust, saadeti hankedokumendid ideekonkursi võitjale KARISMA Arhitektid OÜ-le. Pakkuja kvalifitseeriti, esitatud pakkumus tunnistati hanketingimustele vastavaks ja pakkumus hinnaga 112 000 eurot (lisandub käibemaks) tunnistati edukaks ning eel- ja põhiprojekti koostamiseks sõlmitakse KARISMA Arhitektid OÜ-ga töövõtuleping.

Pargi lasteaia direktor Riina Saar ütles, et võidukavandi “Kas pardid räägivad?” puhul hakkab esmalt silma projekteeritava lasteaiahoone väline lahendus, mis sobitub hästi õuealale. “Lasteaia õueala on vanalinna roheala, kaetud rohkete puudega ja ümbritsetud viilkatusega majadega. Projekteeritaval hoonel on huvitavalt lahendatud katuseosa, mis võimaldab hoonesse sissepoole paista palju valgust, väljast jätab katuseosa aga suursuguse mulje ja sobib miljööga.”

Saar lisas, et kavandatava hoone sisemuses on palju avarust ja valgust ning avar sissepääs avatud fuajee ja laste riieteruumidega on lasteaiale uudne lahendus. “Esimesel korrusel paikneb kuus rühma ja teisel kaks. Avarust ja liikumisvõimalusi tuleb juurde, lisaks muusikasaalile ka spordisaal. Uued lahendused pakuvad paremaid õppimisvõimalusi lastele, mugavaid lahendusi lapsevanematele ja nüüdisaegsemaid töötingimusi töötajatele,” tõdes Riina Saar.

Print Friendly, PDF & Email