Solistical lauluvõistlusel jõudis esikolmikusse üks saarlane

PARIM SAARLANE: Traditsioonilise eritunnustuse pälvis Merilin Mälk.
IRINA MÄGI

Kuressaare gümnaasiumis toimunud Eesti noorte lauljate konkursil Solistica oli saarlastest edukaim Merilin Mälk, kes pälvis keskmises vanuserühmas kolmanda koha.

Parim saarlase eritunnustuse pälvinud KG õpilane Merilin Mälk esitas konkursil Ameerika laulja Demi Lovato loo “Stone cold”. Teda juhendasid Helle Rand ja Tuuli Rand.
“Tuuli soovitas tal võtta enda jaoks veidi raskema laulu, et tal oleks võimalik edasi areneda ja ta tuli sellega toime,” ütles Saarte Häälele Helle Rand, kes jäi Mälgu esitusega väga rahule. “Merilin on ikka fantastiline tüdruk, väga töökas,” lisas ta.

Mullu tuli Mälk samas vanuseastmes neljandaks. Toona oli parim saarlane Kristiin Koppel, kes saavutas 10.–12. klasside grupis 3. koha.
Helle Ranna hinnangul on Solistical aastate jooksul tase tõusnud ja konkurents aina tugevamaks läinud.

“Mõni pelgab ehk Saaremaa sõitu kaugeks, aga igal juhul on tekkinud seltskond, kes siin ikka käivad ja naudivad seda üritust väga,” lausus ta. Nimelt oli seekordne konkurss järjekorras viies, esimest korda toimus Solistica 2013. aastal.

Saaremaad esindasid Solistical veel Oliver Leppik (juhendaja Helle Rand) nooremas, Sten-Erik Liiv (juhendaja Laine Lehto) keskmises ja Greete Paaskivi (juhendaja Pilvi Karu) vanemas vanuserühmas. Kõik nad õpivad KG-s.

Juba lõppvõistlusele pääsemine oli märk heast lauluoskusest. Nimelt registreeris end tänavu demovooru rekordilised 185 solisti. Lõppvõistlusele pääses aga kolme vanusegrupi peale kokku 55 solisti.

Valiku tegi demode põhjal žürii, mille koosseisu kuulusid produtsent ja laulukirjutaja Sven Lõhmus, vokaalpedagoog Helen Kirsi ja laulja Rasmus Rändvee.
Lõppvõistluse žüriisse kuulus samuti väga nimekas seltskond: muusikud Marvi Vallaste, Mick Pedaja, Kati Laev, Karl Madis, produtsent Mikk Targo, muusikpedagoog Sirje Medell ja kahekordne Solistica üldvõitja ehk grand prix võitnud Susanna-Reti Räim.

Tänavu tuli üldvõitjaks vanema vanuserühma parim Sissi Nylia Benita erahuvialakoolist Meero Muusik, mis asub Tallinnas. Teda juhendas Mirjam Dede. Nooremate seas võitis Hans Markus Danilas (juhendaja Novella Hanson) Otepää gümnaasiumist ja keskmises vanuserühmas Henry Erenbus (juhendaja Elene Altmäe) Kadrina keskkoolist.

KG huvikooli Inspira eritunnustuse Solistica söber pälvisid žüriisse kuulunud Sirje Medell, heli eest vastutanud Tanel Klesment ja saateansamblisse kuulunud Vladimir Võssotski.

Print Friendly, PDF & Email