PÕHJATÄHT: Lemmikloomade registrisse lisamine edaspidi otse LLR-i portaalist

Seoses riigiportaali Eesti.ee uuenemisega ja x-tee 6-le üleminekuga suleb riigiportaal kõik oma välised teenused, sh ka Lemmikloomaregister LLR-i teenuse.

Loomaomanik saab endiselt oma looma ise registrisse lisada, lihtsalt nüüd tuleks seda teha otse LLR-i portaalist http://www.llr.ee.

LLR-i portaalis saab omanik tutvuda oma registrisse kantud loomade andmetega, uuendada oma kontakte (telefon, e-post) ja looma asukoha aadressi, teavitada looma surmast ja registreerida ka ise oma kiibitud lemmiklooma registrisse. Portaali kasutamiseks on vajalik ID-kaart.

Teenus asub aadressil http://www.llr.ee/e-teenindus.

Lisaks saab portaalis tutvuda ka varjupaikades kodu ootavate loomadega, lisada ise kuulutusi kadunud/leitud lemmikute kohta ning otsida registrist kiibinumbri järgi lemmiklooma. Registri kasutamisel tekkivate korduma kippuvate küsimustega saab tutvuda siit http://www.llr.ee/KKK.

LLR-i register on endiselt suurim üle-eestiline lemmikloomade register, mis koondab endasse nii Tallinna ja paljude teiste suuremate kui ka väiksemate omavalitsuste lemmikloomade andmed.

KUIDAS KANDA OMA LOOM LLR-i REGISTRISSE?

1. Mine aadressile http://www.llr.ee.

2. Logi oma ID-kaardiga sisse “E-teenindusse” (selle leiad kas lehe ülevalt paremalt või avalehelt).

3. Kui sinu nimel on juba mõni lemmikloom, kuvatakse sinu andmed ning selle all sinu lemmiklooma andmed.

4. Uue lemmiklooma registreerimiseks vajuta sinisele “Registreerin uue kiibitud looma” nupule.

5. Avaneb kohustuslik looma kiibinumbri kontroll, kus kontrollitakse ega sellise kiibiga looma pole juba registrisse kantud.

Palun sisesta lahtrisse oma looma kiibi number (see on 15-kohaline numbrikombinatsioon) ja vajuta “Kontrollin kiibi numbrit registrist” nupule.

6. Kui kiibi numbrit registris pole, siis avaneb looma registreerimisvorm. Täida lahtrid ja salvesta andmed.

7. Kui loom on registrisse kantud, näed ta andmeid ka “Loomade nimekirjas”.

NB! Portaal on mõeldud ainult loomaomanikele oma lemmikloomade registreerimiseks.

Print Friendly, PDF & Email