Kaasiku asendajaaeg saab ümber (12)

Esmaspäeval saab täis kolm kuud, mille jooksul on maavanema kohuseid täitnud Kaido Kaasik, kuid eilseks polnud veel ametlikku kinnitust, kes selles ametis jätkab.

Eelmise aasta 17. oktoobrist maavanema asendaja ehk kohusetäitja olnud Kaasik teemat ajapuudusele viidates enne esmaspäeva kommenteerima ei soostunud. Saarte Häälele on mõista antud, et Kaasiku järglaseks saab praegune maasekretär Jaan Leivategija, ent ka tema ei olnud nõus kommentaare jagama.

Maavanema asendaja määrab riigihalduse minister Mihhail Korb. Rahandusministeeriumi avalike suhete osakonna peaspetsialist Karel Hanni ütles, et info Saare maavanema kohta tuleb esmaspäeval.

Valitsus otsustas neljapäevasel kabinetiistungil, et maavalitsuste tegevus lõpetatakse tuleva aasta 1. jaanuarist. Maavalitsuste kohalikud ülesanded antakse üle omavalitsustele ning riiklikud ülesanded ministeeriumidele ja olemasolevatele ametitele.

Minister Korbi hinnangul vajab praegune regionaalhalduse korraldus muutmist. Maavalitsuste ülesannete hulk on jäänud liiga väikseks ning väheneb veelgi, kui haldusreformi järgselt antakse suurematele ja tugevamatele omavalitsustele ülesandeid juurde.

Print Friendly, PDF & Email