JUHTKIRI: Taaskohtumise rõõm

Keskranna külas elava perekond Heinsaare lemmiku, berni alpi karjakoera Virru kadumise ja leidmise loole elasid kaasa sajad inimesed üle Eesti.

Kinnisest koduaiast neljapäeval otsekui haihtunud koer ilmus kui võluväel tagasi laupäeva hommikuks. Omanikud kahtlustavad, et koer varastati – kui loom käinuks hulkumas, olnuks ta janus, näljane ja räsitud. Virru eest oli aga hoolitsetud. Tõsi, kodust eemalolek on koerale oma jälje jätnud – Virru pelgab võõraid ja kardab üksi koduõues olla. Oma looma leidmiseks kõikvõimaliku teinud pere arvab, et koer toodi tagasi seetõttu, et Virru kadumine oli ajakirjanduses ja sotsiaalmeedias nii suure kõlapinna saanud.

Seda, mis Virruga tegelikult juhtus ning kas tõesti olid kellelgi looma suhtes kurjad kavatsused, ei pruugi koeraomanikud kunagi teada saada. Küll aga tasub kõigil loomaomanikel oma kalli pereliikme turvalisusele veelgi enam rõhku panna. Parem karta kui kahetseda – koeravaraste ahnuse tõttu on nii mõnigi mandri tõukoeraomanik oma lemmikust ilma jäänud.

Print Friendly, PDF & Email