Vaikimine hõbe, rääkimine kuld

Millised on olnud lõppeva aasta säravamad mõttekäigud Saarte Hääle veergudel? Kahjuks saame neist siinkohal ära tuua vaid väikese valiku.

“Ettearvamatu, ekstravagantne, pöörane ja agar nagu nimekaim, Walt Disney koomiksikangelane Piilupart Donald,” kirjeldab Postimehe ajakirjanik NEEME KORV Donald Trumpi (SH 18.03).

 

“Me ei küsi väikse varba käest, kui palju see ressurssi võtab, et veri sealt läbi käib.” Laimjala rahvamaja juhataja, Kinobussi eestvedaja MIKK RAND peab oluliseks, et ühistransport säiliks ka ääremaal (SH 30.03).

 

“Iseendale kolli silme ette maalida ja sellega võitlema hakata on mõttetu tegevus,” ütleb majandushuviline AIVAR SÕRM soolise palgalõhe kohta (SH 5.05).

 

“Nutiseadmed koolides ära keelata oleks sama kui nõuda, et põllumehed lõikaksid põllul rukist sirbiga,” leiab Kuressaare gümnaasiumi direktor TOOMAS TAKKIS (SH 14.05).

 

“Mida see “nii vana” peab ütleja arvates tegema: laskma haua valmis kaevata ja minema haua äärele istuma, et kui hinge heidab, kukub sisse?” paneb kuressaarlane MARIA PEEP pahaks inimesele tema vanuse nina alla hõõrumist (SH 25.05).

 

“Oli tuline õigus viidata teatud kehaosale, millega lennuhanke korraldajad mõtlesid,” arvab endine Saaremaa arendusjuht TARMO PIKNER (SH 8.06).

 

“Mu kallis kodumaa. Kuidas seda sulle nüüd ilusasti öelda? Sul on sitt leivakotis.” MARIA FAUST, saarlasest saksofonist ja helilooja kodumaad ohustavast ahnusest ja ignorantsusest (SH 28.06).

 

“Mida on sellise kõneviisiga noorel emal oma lapsele õpetada? Kas ta karjub ka oma tite peale, et “sa kuradi t.., oled pampersi märjaks teinud”?” Orissaarlane Ingrid Holm ropu suuga tüdrukutest (SH 19.07).

 

“Laps mõtleb: “Oi, ma tahan ka seda jooki, mis paneb kõik inimesed naeratama ja tantsima!”.” Ivo Linna alkoholireklaami mõjust (SH 22.07).

 

“Kalamehed on ainukesed mehed, kes võivadki ennast meremeesteks nimetada,” leiab Kindral Kurvitsa kapten KAAREL TÜÜR (SH 30.07).

 

“Me pole kunagi väitnud, et lähme Saksamaale kohe pudrumägesid tühjaks kaevandama.” VJATŠESLAV LEEDO, Elb-Link Reederei GmbH üks omanikke (SH 13.08).

 

“Kui sa oled nii kõva mees ja sul on õigus, siis ei võbise sa nagu kõige haledam moosivaras!” Kogenud kriminaalpolitseinik Ants Raik kunagiste riigipöörajate juhist Gennadi Janajevist (SH 19.08).

 

“Kahju, et Skype´i loojad maale elama ei sattunud, oleksid ehk veel parema asja kokku pannud!” leiab Leisi Lapikoja omanik Maire Forsel (SH 26.08).

 

“Kui ei ole just mingi kaabakaga tegemist, siis reeglina valitakse valijameheks volikogu esimees.” Pihtla vallavanem JÜRI SAAR valijamehe isikuomadustest (SH 9.09).

 

“Näen suures protestimises olulist sõnumit naabritele Saaremaal: “Teised Saaremaa omavalitsused ei sobi meile!”.” Kuressaare linnavalitsuse projektijuht Simmo Kikkas kirjas Pöide vallavolinikele (SH 29.09).

 

“Ma pole iialgi näinud nii palju meeste pisaraid kui sellistes olukordades.” Patrullpolitseinik Robert Vahter meestest politseiauto kongis teel jaoskonna poole (SH 1.10).

 

“Igasugu arvamusuuringud ja edetabelid kuuluvad vähemalt meie maal rubriiki “Selgeltnägijate tuleproov”,” kirjutab poliitikahuviline saarlane Tarmo Pikner (SH 6.10).

 

“Sellistele aga, kes on mitu inimest tapnud, poleks minul küll kuulist kahju,” tõdeb endine Kuressaare konstaabel LEMBIT RÄTSEP (SH 18.10).

 

“Igasugustest kampaaniatest ja reklaamidest pole kasu olnud ega ole ka tulevikus, sest need mõjuvad võib-olla mõne minuti.” Saaremaa ühisgümnaasiumi 11. klassi õpilane CARLOS LIIV alkovastastest kampaaniatest (SH 1.11).

 

“Uus valitsus stardib, seljakott vanade muredega turjal, taustaheliks esimese uue Eestisse saabuva parvlaeva Leiger sireen.” Ettevõtja MEELIS KUBITS valitsuse vahetusest (SH 24.11).

 

“Kuressaare linna 453-aastast ajalugu ei ole katkestanud erinevad linnanimed, erinevad riigikorrad ega katkesta ka praegune haldusreform.” Kuressaare linnapea MADIS KALLAS kinnitab, et linn on linn ka ilma linnavõimuta (SH 25.11).

 

“Ulukid on nagu indiaanlased Ameerika uusasukatele,” toob Pärsama jahiseltsi juhatuse liige TOIVO LEMPU võrdluse (SH 25.11).

 

“Enne saab raha Panga pangalt kui Elektrilevist!” Saare Leiva juht JANAR VAIMA võimalusest esitada nõue elektrikatkestuse kahju hüvitamiseks (SH 17.11).

 

“Ei koole ta midagi kohe maha, sest piimaandjal on rammu ja elutahet niipalju, et õue pääsedes kepsutas ta ringi nagu noor varss ning suur mehehakatis lohises järel nagu tühi kott!” Eestimaa loomakaitse liidu juhatuse esimees HEIKI VALNER Ariste külas näguripäevi näinud lehm Triinust (SH 1.12).

 

“Veel on siin kogukond, keda oskavad meie juhid ja siin elavad inimesed ise “näo järgi koju ajada”. Paremat hästi toimiva omavalitsuse mõõdet ei teagi tahta.” Pöide valla elanik KERTU SILLA-KUUT Saaremaa ühendvallaga liitumist õigeks ei pea (SH 6.12).

 

“Mõlemal kaldal elavate kogukondade appikarjed Eesti otsustajate poole riigikogus ja valitsuse tasandil, aktsioonid ja allkirjade kogumised on kui hane selga vesi,” muretseb muhulane JAAN TAMM Väikese väina halva seisukorra pärast (SH 10.12).

 

“Paremad inimesed teevad kamba peale kokku vähem head kui normaalsed.” Elu üle mõtiskleda armastav Anseküla elanik OLIVER PARREST heategevusest (SH 21.12).

 

“Näitan maaelu täpselt sellisena, nagu see on. Kui on toad segamini ja pliit must, siis nii on. Ehedus on see, mida inimesed vajavad.” Pajuvärava talu perenaine HEIDI HANSO plaanist agroturismiga tegeleda (SH 17.12).

 

Print Friendly, PDF & Email