Selle aasta kokkukõlamine

saaremaa1

Saarte Hääle toimetus otsustas tänavuse aasta kokku võtta väikese muusikalise etteastega. Ansambel sai loomulikult kokku lõppeval aastal ühel või teisel moel inimeste hingekeeled helisema pannud tegijatest.

Mandoliini südantsulatavate trilleritega jääb laulus “Kes ei tööta, see ei söö” kohe kõrva Saaremaa lihatööstuse peatehnoloog Malle Mägi, toiduliidult Südamega Tegija tiitli pälvinu.

Madis Kallasel, aasta kokkulükkajal, pole ka mõne puuduva nuputa keeruline tõmmata lustakat “Ma vaatan paadist kiikriga”.

Kui kollektiiv võtab ette kodumaise levilaulu klassikasse kuuluva “Künna, künna”, saab aasta põllumees Aarne Põri kontrabassil müdistada nii, et kivid tema põldudel värisema hakkavad.

Kultuuripärl Piret Rauk tõestab aga, et oskajate näppude all saab “Pärlipüüdja” välja võluda ka sulnilt helisevate harfikeelte vahelt.

Reet Pull kartis küll, et tal pole nisukeses ansamblis akordioniga mitte muhvigi teha ja ta peab kogu kontserdi niisama passima, aga lõpuks kukkus tal “Saaremaa valss” päris kenasti välja.

Nõndasamuti olid ootamatult sugestiivsed ja pingestatud Marina Treima sõrmede alt vallandunud flamenkorütmid. Dramaatikat jätkus kuni viimase noodini.

Debora Vaarandi pärimuse hoidja Kaja Sepp lisas kuldsete trompetihelidega rikastatud ENSV hümniga kogu etteastesse ajaloolist pompöössust, kusjuures kodupinnaga parema kontakti saamiseks esines ta nagu legendaarne poetesski paljajalu.

Toivo Jürisson seevastu oli oma kandle seadnud desomatile ja surunud kavasse pungiklassika “Valge liblika suvi”.

Ott Tänak, kes kinnitas ka tänavu ammutuntud tõde, et alustamine on pool lõpetamist, saab aasta lõpus rahulikumas tempos võtta ja muhe “Ott ja Ott” tõi talle endalegi naeratuse näole.

Külalisdirigendina astub üles Vjatšeslav Leedo. Ei ole küll teada, kui hästi ta noodikirja mõistab, kuid vähemasti taktikeppi hoiab ta niisama hästi kui kaardikeppi. Tema juhatusel esitas ansambel klassikalised teosed “Ionase lähetamine”, “Raua needmine” ja uudisteosena rahvamütoloogiast inspireeritud kantaadi “Leiger ja Tõll”.

Print Friendly, PDF & Email