Saarlaste projektidele hooandjaid jagub

Ühisrahastusplatvormis Hooandja on tänavu saarlaste ja muhulastega seotud projektidele tuult tiibadesse puhutud tuhandete eurodega.

Aasta lõpus asusid hoogu koguma nii Kuressaare kui ka Orissaare muusikakool. Esimene soovib soetada kaks tšellot ja teine digiklaveri. Praeguse seisuga on mõlemal instrumentide hankimiseks vajalik summa koos. Projekt “Kaks tšellot Kuressaare muusikakoolile” on seni kogunud 39 hooandja abiga 800 eurot (eesmärgiks oli seatud 755 eurot) ja “Digiklaver Orissaare muusikakooli” 27 hooandja toetusel 935 eurot, mis oli ka eesmärgiks seatud.

Nimelt peab projekt Hooandjas saama 100% või rohkem rahastatud enne, kui lõpptähtaeg saabub. Kui see nii ei lähe, ei saa projekt sentigi ja annetajatele jääb raha alles. “See on nii, sest keegi ei taha teha oma projekti puuduliku eelarvega ja keegi ei taha rahastada projekti, mis lubatud mahus tehtud ei saa,” selgitatakse veebilehel Hooandja.ee.

Käsi kullas…

Aasta algul toetati 1535 euroga lavastust “Kes kardab pimedat?”, kus tegi kaasa ka Saaremaalt pärit Tom Rüütel. Tegu oli Põhja-Eesti pimedate ühingu juures tegutseva pimedate ja vaegnägijate Terateatri tükiga. 1672 eurot toetust sai Hooandjast ka lavastus “Vallutatud”, mille lavakunstikooli saarlasest tudeng Jan Teevet koos kursusevenna Priit Põldmaga septembris Tartu loodusmaja talveaias lavale tõi. Lavastuses tegi kaasa ka Eesti Draamateatri näitleja Liisa Saaremäel, kes Kuressaarest pärit. Edukalt läks Hooandjas ka Saaremaa ühisgümnaasiumi 100. lennu kabaree projektil, mis kogus 1415 eurot – 515 eurot rohkem kui eesmärgiks seatud.

10. märtsil toetati Kadri Tüüri koostatud raamatu “Muhu murde lood 2” trükkimist 1267,15 euroga ja mõni kuu hiljem Toivo Vaigu mälestuste raamatu “Suurvete aegu” trükkimist 1111 euroga. Hooandjaid oli esimesel projektil 94 ja teisel 63. Jaanuarini saab aga toetada publitsist Kaupo Vipi uue teose “Lokaalravitsus” kirjastamist ja trükkimist. Eilse seisuga oli 68 hooandja toel koos 1747 eurot. Vipp on eesmärgiks seadnud 3959 eurot.

Nimetatud projektidest suurima summaga toetati mõni nädal tagasi folkgrupi Estbel esikplaadi väljaandmist. 174 hooandja toel koguti 6383,02 eurot, eesmärgiks oli seatud 5500 eurot. Estbeli kuulub neli muusikut, nende seas ka saarlasest torupillimängija Leana Vapper-Dhoore ja tema Saaremaale kolinud belglasest abikaasa Hartwin.

2 eurot valgustusele

Päris kõigil saarlastega seotud projektidel nii lilleliselt siiski läinud ei ole. Ülo Kannisto projekt “Vaba Rahva Laulu valgustus” kogus kahe hooandja toel vaid 2 eurot, eesmärgiks oli seatud 6500 eurot. Projektil “Hiidlaste-saarlaste köievedu” ei läinud samuti kuigi hästi – 32 hooandja toel kogunes 385 eurot ja eesmärgist jäi puudu üle 2000 euro. Tuleb aga märkida, et kuigi kumbki projekt Hooandjast rahastust ei saanud, mõlemad üritused ikkagi toimusid.

Hooandjas saavad raha kogujad oma toetajaid kingitustega ka motiveerida. Näiteks Orissaare digiklaveri hooandjad saavad e-postiga mp3-formaadis audio-tänukaardi, millel on toetaja nimeline laul. Loo pikkus sõltub toetuse suurusest.

Kui aga köieveo projekt oleks edukalt lõppenud, oleksid kõik, kes annetasid 250 või enam eurot, saanud kingiks muu hulgas 250 m köieveoköit ja majutuse koos õhtusöögiga. Raamatuprojektide puhul pakutakse enamasti kingiks raamatuid ja lavastuste puhul pileteid etendusele.

Üldse kokku oli eilse seisuga Hooandjast edukalt hoogu saanud 595 projekti, mida on kokku toetatud 1 837 268 euroga. Teinud on seda 59 623 toetajat.

Print Friendly, PDF & Email