Saaremaal saab vabalt veel seenel käia (1)

uudis_seened

Jõulupühad on lisaks niisama olemisele ja hingetõmbamisele olnud hea aeg ka seenel käimiseks. Seda vähemalt Saaremaal.

Korraliku seenekastme sai näiteks Terje Aus, kes teisel jõulupühal perega jalutuskäiku tehes sattus metsas kukeseente otsa. Nemad leidsid seeni Mustjala kandist, täpsemalt Lihulinnalt.

“Olime seal perega lihtsalt niisama matkamas ja uudistamas ning muidugi olime üllatunud,” tunnistas Aus. Samas tõdes ta, et on ka varem kuulnud, kuis jõulude ajal võib Saaremaalt kukeseeni leida. “Seened olid täiesti söögikõlbulikud ja läksid juba õhtul noti sisse – nii kena oli!” kiitis Aus.

Varem ta kukeseeni sellisel ajal metsast leidnud pole. “Seda enam, et olen isehakanud saarlane – pärit mandrilt,” tõdes Terje Aus. Saaremaal elab ta alles seitsmendat aastat ja seetõttu on kukeseenerohkus talle oma sõnutsi üleüldse iga kord suur rõõm ja üllatus. “Seda enam siis nüüd, jõulupühade ajal,” muheles Aus.

Samamoodi on kirglik seeneline laulja Silja Vipre. Temagi leidis seeni viimati teisel jõulupühal Pidula kandist. “Tunniga oli kastmejagu koos,” kinnitas Vipre.

Tema kolab metsas iga nädal mitu korda. “Rohkem jooksutan küll koera, aga ämber on igaks sajaks juhuks kaasas,” rääkis ta. Seentega näkkab tal seejuures iga kord.

Vipre usub, et seeni, vähemalt kukekaid jagub Saaremaal vähemalt uue aastani välja. Seda muidugi juhul, kui talv äkitselt kohale ei jõua ning seened lume alla ei kao.

“Pohli jagub ka muide,” lisas Vipre korilushuvilistele veel ühe vihje, miks praegusel ajal korviga metsa põigata.

Print Friendly, PDF & Email