Põlluvälja tehnoparki on kolimas uus ettevõte (2)

Üle pika aja on Kuressaare külje alla Põlluväljale kerkimas uus rajatis – kaubamärgi Ferm nime all tegutseva OÜ Raudrohi tootmiskompleks.

Ettevõtte ostujuht Aarne Brokmann ütles Saarte Häälele uue kompleksi rajamist põhjendades, et firma senised tootmisruumid Kudjapel on kitsaks jäänud.

Uues kohas on plaan kopp juba tuleval aastal maasse lüüa, praegused tootmisruumid jäävad tulevikus tõenäoliselt kasutusse laopinnana.

Lääne-Saare valla väljastatud projekteerimistingimused Põlluvälja tee 7 kinnistule lubavad projekteerida kuni kaks tootmis- ja/või ärihoonet kokku maksimaalselt kuni 3300 m² ehitusaluse pinnaga.

Hooned võib kavandada maksimaalselt kolmekorruselised, maksimaalse kõrgusega kuni 12 m maapinnast. Katusekalle on vaba, kuid harjajoon või hoonete pikem külg peab kulgema paralleelselt Põlluvälja teega. Hooned peavad kuju, konstruktsiooni ja välimuse poolest sobima ümbritsevasse keskkonda.

Tehnopargi Ringtee-äärsetel kruntidel peaksid olema kaubanduskeskused ja äripinnad, nende taha jäävatele kruntidele on kavandatud laopinnad ja logistikaettevõtted ning pargi kaugemasse ossa jäävatele kruntidele tootmisettevõtted.

LVM Kinnisvara maakler Kaiti Enno ütles, et tema kaudu on praegu aktiivses müügis kaheksa Põlluvälja tehnopargi kinnistut.

Print Friendly, PDF & Email