Gümnasistid kutsusid kesklinnas supile (4)

OLGE LAHKE! Proua Magdat kostitavad hernesupiga (vasakult) Janely Rüdein, Mirell-Antuanette Kats, Maris Bachman ja Sandra Väli. EGON LIGI

OLGE LAHKE! Proua Magdat kostitavad hernesupiga (vasakult) Janely Rüdein, Mirell-Antuanette Kats, Maris Bachman ja Sandra Väli.
EGON LIGI

“Tulge supile!” hüüdsid Kuressaare gümnaasiumi noored eile kultuurikeskuse ette ülesseatud laua tagant. Piparkooke ja mandariine pakkusid õpilased möödujaile ka.

Sooja kõhutäie soovijaid vaid ühel päeval aastas avatud heategevuslikus supiköögis eile jagus – sellest andsid tunnistust kiiresti tühjenevad supitermosed ja täituvad prügikastid. Poolteise tunni järel oli suur kogus suppi juba välja jagatud.

“Seekord on eriti palju külastajaid,” märkis 12.a klassis õppiv Sandra Väli, kes supiköögi toimkonnas kaasa löömas juba kolmandat aastat. “Kui supp otsas, jagame ülejäänud asju – leiba, mandariine ja piparkooke.”

“Sel aastal on hästi palju külastajaid vist ka sellepärast, et meil olid plakatid päevakeskuse ees,” ütles koos Sandraga supiköögis “vägesid juhatanud” klassiõde Birgit Vinn.

Tüdrukute sõnul on supi jagamine tore ettevõtmine – nii saab kaasinimestele rõõmu teha.

“Pisut külm on küll, aga siis joome teed ja hakkab jälle soojem,” lausus Sandra.

Oli neidki supiköögi külastajaid, kes lasid supi kaasavõetud purki panna, et hiljem kodus süüa.

“Kas see on tasuta?” küsis üks leti juurde astunud külastaja igaks juhuks. “Muidugi tasuta!” vastasid noored.

39 liitrit hernesuppi ei keetnud gümnasistid siiski ise – selle vaaritasid valmis tublid koolikokad.

Lisaks abiturientidele toimetasid kultuurikeskuse ees avatud supiköögis 10.c klassi noored.

“See on noortel väga tore üritus,” kiitis tüdrukutelt aurava kausitäie vastu võtnud proua, kes palus end tagasihoidlikult vaid Magdaks nimetada. Varasematel aastatel ta jõulueelsesse supikööki juhtunud ei ole. “Prouad ütlesid bussis, et siin antakse täna suppi – tulin siis ka vaatama,” rääkis ta. “Suur hernesupi sõber ma ei ole, aga söön küll. Praeguse ilmaga teeb olemise palju soojemaks.”

Supiköögist järele jäänud piparkoogid viisid noored Kuressaare Perekodusse.

Print Friendly, PDF & Email