Traditsiooniline pillilaager Kärla muusikakoolis (1)

MUUSIKAARMASTAJAD: Kärla muusikakooli pillilaager.

MUUSIKAARMASTAJAD: Kärla muusikakooli pillilaager.

25. novembri õhtul täitus Kihelkonna koolimaja rõõmsate kilgete ja pillihelidega – kohal oli Kärla muusikakooli traditsiooniline pillilaager. Sügise jooksul omandatud palad olid kuulajatele ette kantud hiljuti toimunud õpilaskontserdil, seega oli kätte jõudnud aeg asuda tegelema talve- ja jõulumuusikaga.

Kui viimased kallid olid emmedele-issidele tehtud, lugesime laagrilised kokku ja saime ilusa numbri 30. Muusikakooli sügisene pillilaager toimus juba kaheksandat korda, eelnevalt on “laagerdatud” Kihelkonna rahvamajas, Kärla pastoraadimajas, Võhma külamajas ja mitmel korral Mustjala koolimajas.

Ka Kihelkonna kool oli meie laagripaigaks juba teist korda. Kui kodukord läbi arutatud ja olulised kellaajad kokku lepitud, läkski pilliharjutuseks lahti. Üle suure koolimaja kõlasid kitarri-, kandle-, karmoška-, akordioni- ja plokkflöödihelid, mis kokku sulandudes toreda laagrisümfoonia moodustasid.

Küll oli tore, et kogu tegevus kulges vabalt ja sunnita, kedagi ei tulnud taga otsida ega korrale kutsuda. Keegi ei püüdnud kõrvale hiilida, pigem vastupidi – tundi ootavatest õpilastest tekkis järjekord. Kes aga parasjagu pilli ei mänginud, võis joonistada laagrilehte või ilmatu suures spordisaalis jõu- ja ilunumbreid sooritada.

Pärast maitsvat õhtusööki jätkasime laagrimuusikaga ning edasine tegevus oli seotud eelkõige ansambli-orkestrimänguga. Kõik pillipoisid ja -tüdrukud said kaasa lüüa ja oma võimete kohase koosmängu panuse anda. Nii need minutid lendasid ja tunnid kulusid, veel südaöö paikugi oli siit-sealt mahedat musitseerimist kuulda.

Kui ägedad lauatennise- ja rahvastepallilahingud peetud, langes laagriseltskond nagu loogu mattidele ja unenäod ei lasknud end kaua oodata…

Uus hommik tervitas meid kosutava hommikusöögiga, millele järgnes paaritunnine töö pillidega, küll üksi, küll ansamblis. Uskumatu, aga kõik eelmisel õhtul-ööl õpitu oli kenasti meeles ning sealt edasi sai pillimäng ju ainult paremaks minna!

Autode katkematu voor maja juurde andis märku, et aeg on hüvasti jätta ja lapsed jälle vanematele üle anda.

Aitäh, head vanemad, toredate, tegusate, sõbralike ja viisakate laagriliste eest! Suur tänu Kihelkonna kooliperele sooja maja ja sõbraliku vastuvõtu ning kokatädidele maitsvate roogade eest!

Imbi Kolk

Print Friendly, PDF & Email