Saarlased ERM-i joonistusvõistluse

Diane Lüüding, harilik pliiats, “Aeg vana mehe silmis”.

Diane Lüüding, harilik pliiats, “Aeg vana mehe silmis”.

2. detsembril tuli Eesti läänepoolseima, Lümanda kooli kolmel õpilasel ärgata juba öösel kolme paiku, sest 4.30 alustati sõitu Tartusse. Üle-eestilisest koolidevahelisest joonistusvõistlusest võttis Lümanda põhikooli esindus osa kolmandat korda.

Kuna eelmiste võistluste korraldus on olnud igati meeldiv ja tulemused head, otsustati sõit ette võtta seegi kord, seda enam, et üritus toimus vastavatud Eesti Rahva Muuseumis ja oli juba 20-nes omataoline.

Kui üle riigi osales 149 last 33 koolist, siis Saaremaalt osalesid Lümanda põhikooli 6. klassis õppivad kaksikvennad Mark ja Gert Lonks ning 9. klassi õpilane Diane Lüüding.

Tore oli see, et õpilastele korraldati eelnevalt giidiga ekskursioon, mille käigus tutvuti väljapanekuga ja valiti joonistamiseks enim huvi pakkunud eksponaat. Kunstitööks oli aega 2,5 tundi, mille käigus valmis A3-formaadis töö. Meie õpilased eelistasid hariliku pliiatsiga joonistamist.

Kuigi päev oli pikk ja väsitav, meeldis ettevõtmine õpilastele väga ja üheskoos otsustati, et kogu ettevõtmine oli vaeva väärt.

Õpetaja Pille Jõgi

Print Friendly, PDF & Email