Sporrong laiendab tootmishoonet

Saaremaal tegutsev Rootsi metalliettevõte Sporrong laiendab Saaremaal Kuressaares asuvat tootmishoonet ja valmistub ekspordiga alustamiseks.

“Laieneme ja avame Kuressaares oma galvaanikaosakonna. See on innovaatiline asi, praegu Põhjamaades nii uut ja kaasaegset ei ole,” ütles ettevõtte Eesti haru Sporrong Eesti OÜ tegevjuht Hendrik Karlson BNS-ile.

“Kuldamine, hõbetamine, nikeldamine, tsinkimine, vasetamine,” loetles Karlson pärast laiendust tootmishoones tehtavaid töid.

Karlsoni sõnul on tootmishoone toodang plaanis 95 protsendi osas eksportida. “Me teeme Põhjamaade armeedele ja politseile eraldusmärke ja muud säärast juba viimased 300 aastat. Järgmine etapp on hakata tooteid turustama Põhjamaades ja Balti riikides, võib-olla ka mujal Euroopas,” märkis ta.

Kogu Sporrongi tootmine hakkabki tulevikus toimuma vaid Kuressaare tehases, kuna ettevõtte tootmisüksus Soomes suletakse. Viimase pooleteise aasta jooksul on tehasesse palgatud umbes 30 uut töötajat.

Laienemise maksumus on kokku 768 000 eurot, millest 192 000 eurot moodustab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) toetus. Toetust makstakse ettevõtte arenguprogrammi esimese etapi raames.

Print Friendly, PDF & Email