UUS! Tänak lõpetas Austraalias seitsmendana

Autor: Timo Anis

Autor: Timo Anis

Autoralli MM-sarja 2016. aasta hooajale tõmmati joon alla Austraalias. Hooaja viimasel rallil sai saarlane Ott Tänak kirja kokkuvõttes 7. koha, vahendab Postimees.

Ralli võitis norralane Andreas Mikkelsen, kellele see oli karjääri kolmandaks võiduks. Esikolmikusse jõudsid Austraalias veel Sebastien Ogier ja Thierry Neuville. Seitsmendaks tulnud Tänak kaotas võitjale 3.04,3.

Tänak asus Austraalia rallil pikka aega küll kaheksandal kohal, aga 21. kiiruskatsel tegi prantslane Eric Camilli avarii ja oli sunnitud seitsmendalt kohalt katkestama.

Ralli neljandal kiiruskatsel tegi Tänak pirueti ja kaotas ligi pool minutit. Tõsine tagasilöök saabus reedese päeva lõpus, kui Tänak hilines kümnenda kiiruskatse starti ning talle määrati 40-sekundine karistus.

Pärast seda pole eestlastel suuri intsidente olnud ja rahulikult ollakse kulgetud 8. kohal. Tänak tunnistas, et tal oli probleeme Austraalias valitseva kuumusega. Nimelt kippusd DMACKi rehvid ülekuumenema.

MM-tiitli oli endale juba varasemalt taganud Ogier (kokku 268 punkti). Hooaja kokkuvõttes tuli teiseks Neuville (160 punkti) ja kolmandaks Mikkelsen (154 punkit). Tänak lõpetas hooaja 88 punkti ja 8. kohaga.

Print Friendly, PDF & Email