KÜLALOOD: Paljulapseline Karala avab suvel mürala (1)

kulauudis_laev

Karala küla lapsed saavad endale järgmiseks suveks toreda mänguväljaku, mida hakkab ehtima Võrumaal ehitatud mängulaev.

Karala külaelu arendamise seltsi juhatuse liikme Kaja Juuliku sõnul lisandub suvel küla kümnekonnale lapsele 60–70 suveelanike last või lapselast ja nende mänguseltsilised naaberküladest.

Mänguväljaku peaatraktsioon, puust mängulaev, jõuab Rõuge vallast OÜ Pargi Puukoda meistrite käe alt ühes tükis Karalasse kevadel. Laeva ümber saavad koha kiiged, liumägi, liivakast ja  turnimisredelid. Kui laeva ostmiseks eraldas Kohaliku Omaalgatuse Programm hiljuti 1642 eurot, siis muude atraktsioonide raha korjas külaselts vabatahtliku annetusena ja loteriiga.

Mänguväljak avatakse jaanipäeval küla 6. kokkutulekul. Mänguväljak ja mälestuspink avatakse Karala kooliõpetaja Sergo Ruumeti mälestuseks, kelle sünniaastapäevast möödub samal ajal 120 aastat.

Kaja Juuliku sõnul on Karala elupaigana jätkuvalt huvipakkuv ja külaelanike koosseis hakkab nihkuma uustulnukate kasuks. Sel aastal vahetas Karalas omanikku neli 10–15 aastat tagasi ehitatud elamut, mis olid erinevatel põhjustel müüki pandud. Uued omanikud on enamasti mandrilt pärit, korraliku sissetuleku ja lastega noored, keda tõmbavad meri ja privaatsus. Karala populaarsus on seda enam tervitatav, et see asub Kuivastust tulles Saaremaa teises otsas, kuhu on parvlaevalt maha tulles veel 1,5 tundi autosõitu.

 

Print Friendly, PDF & Email