PKT supp võib minna veelgi lahjemaks

Saaremaa konkurentsivõime tugevdamiseks ette nähtud 7,16 miljonist eurost on pärast esimest taotlusvooru alles ligikaudu 2,3 miljonit. Maavanemal on õigus maakonna tegevuskava taas avada, et olemasolevad projektid üle vaadata või sinna projekte juurde lisada.

Saare maavalitsuse arengu- ja planeeringuosakonna juhataja Agne Peetersoo sõnul seda enne II taotlusvooru ka tehakse, sest huvi on selle vastu tuntud. “See ei tähenda, et praegusest tegevuskavast kedagi välja lükataks, kui nad just ise ei loobu,” kinnitas Peetersoo, märkides, et tegevuskava avatakse uue aasta alguses ja uuendatud tegevuskava peab valmis olema kevadeks.

Eeldatavalt avatakse teine voor 2017. aasta mais-juunis ja projektide esitamise tähtaeg on septembris.

Esimesest PKT voorust toetas EAS 2,8 miljoni euroga Kuressaare südalinna arendamist ja 2 miljoni euroga Hõbevalge keskust. II taotlusvooru ootab nüüd neli projekti, nendes küsitav kogusumma ulatub üle 3,5 miljoni euro.

Oma aega ootavad Kuressaare piirkonna ettevõtlusinkubaator, Oti tootmisala arendus, Kaali loomekeskus OHHOO ja planetaarium ning Saare maakonna maalinnade võrgustik. Kõigi nelja esindaja kinnitusel kavatsevad nad II voorus osaleda. MTÜ Kaali külastuskeskus juhatuse liige Alver Sagur märkis, et uues voorus vaadatakse eelarve kindlasti üle, sest ehitamine vahepeal odavamaks läinud ei ole. Samas tõi Oti tootmisala arendust vedava OÜ Kingli Grupp esindaja välja, et teatud asjad on arenduse tarvis vaja juba nüüd endal ära teha, seega läheks taotletav summa nende puhul väiksemaks.

 

Print Friendly, PDF & Email