Öun Drinks investeerib 245 000 eurot (7)

KASVAB: Pärast remonti saab Öun Drinksi tehas Juhan Kanemägi kinnitusel ligi 100 m2 pinda juurde. MAANUS MASING

KASVAB: Pärast remonti saab Öun Drinksi tehas Juhan Kanemägi kinnitusel ligi 100 m2 pinda juurde.
MAANUS MASING

Saaremaa taluaiad saavad rohkem võimalusi õunte müügiks, kui Karjas asuv joogitootja OÜ Öun Drinks läheb õunalimonaadi tootmisel üle kohalikule toorainele ja hakkab õunu kokku ostma ka siidri valmistamiseks.

Kui praegu katsepartiina müüki läinud õunasiidri valmistamiseks pandi käärima 5000 liitrit mahla, siis selle aasta õunasaagist on käärimismahutitesse kogutud juba 30 tonni. Tulevikus peaks aga siidritoodangu maht küündima kuni 180 tonnini aastas.

Tootmisvõimsuse suurendamiseks investeerib ettevõte kokku 245 000 eurot, millest poole moodustab LEADER-meetme heakskiidu saanud toetussumma. Investeeringuga ostetakse õunte pressimise ja pastöriseerimise seadmed ning mahutid, mille tarvis tehakse korda praegu veel paiguti lagunenud hooneosa.

180 tonni siidrit

Kui praegune tootmispind võimaldab valmistada 45 tonni siidrit, siis pärast remonti saab tehas juurde ligemale 100 m2 pinda ja panna korraga käärima 180 tonni siidrit. Plaanis on paigaldada kolm 28-tonnist ja kuus 18-tonnist mahutit.

“Võttes tootmise mahuks 180 tonni, lähtusime sellest, et suuremad Eesti väiksed õlletootjad teevad aastas 200 tonni,” rääkis Öun Drinks OÜ tootmisjuht Juhan Kanemägi. Võrreldes õlletootmisega, kus odralinnast saab juurde hankida aastaringselt, peab siidrivalmistaja oma müügiprognoosid sügisel paika panema ja lähtuvalt sellest kogu tooraine korraga ära ostma. “Eks me järgmise aasta koguseid arvestades võtame aluseks, kuidas me tänavuse 30–40 tonni müügiga hakkame saame,” ütles Kanemägi, kelle sõnul võtab 5% alkoholisisaldusega õunasiidri valmistamine aega umbes seitse kuud – kuni 1,5 kuud kääritamisele järgneb umbes pool aastat laagerdumist jahedal temperatuuril.

Kanemägi rääkis, et sel sügisel ostsid nad hinnaga 25 senti kilo kokku üle poolesaja tonni õunu. Õunu osteti Saaremaalt kokku 84 taluaiast, millest kaugemad Karja külast vaadatuna asuvad Kihelkonnal ja Lümandas. Õunte kokkuostu korraldas ja pressis need mahlaks Leisi ettevõtjast koostööpartner Priit Nurk, kellelt joogitehas ostis tooraine mahlana.

Et LEADER-i toetuse abil tehtava investeeringu hulka kuulub ka mahlapressi ostmine, kaob edaspidi vajadus selle teenuse järele ära, küll aga jääb Priit Nurk partneriks õunte kokkuostul. Pastörisaatori kasutuselevõtt võimaldab kogu ettevõtte limonaaditoodangu teha Saaremaa õuntest pressitud mahlast, mida kulub tehases aastas umbes 30 tonni. Seni on tehas limonaadi teinud mandril toodetud sügavkülmutatud mahlast.Seega suureneb Saaremaalt kokku ostetavate õunte kogus veelgi – maksimaalse tootmismahu (siider + limonaad) juures kulub tehasel aastas umbes 200 tonni õunu. Kuna Eesti õunakasvatus ei ole väga spetsialiseerunud, siis vähemalt lähemas tulevikus valmib tehase toodang seguõunast.

Samas võib just töötleva tööstuse olemasolu anda hoo spetssortidele rõhku panevate aedade arengule. Näitena toob Juhan Kanemägi 1946. aastal istutatud Tornimäe õunaaia, mille peremehe, tema venna Mihkel Mõlderi meelistegevus on meremeheametist vabal ajal õunaaia eest hoolitsemine.

Mihkel, kelle 2015. aasta õuntest on valmistatud siidri katsepartii ja kes selgi aastal müüs Karja tehasele 10 tonni õunu, plaanib rajada lisaõunaaia just Öun Drinksi vajadusi silmas pidades.

Öun Drinksi tootevalikus on praegu õunamahlal põhinevad nelja sorti limonaadid, mida müüakse mitmes suures kaubandusketis (Selver, Rimi, Prisma), Olerexi ja Statoili tanklaketis, Tallinki laevadel jne. “Arenguruumi on veel palju, sest müügitöö sellega veel ei lõpe, et oleme mõnes ketis sees,” nentis tootmisjuht, kelle sõnul on nende limonaadidel säilivusaega silmas pidades ka ekspordipotentsiaali.

Hooajalisus mängib rolli

Saaremaal on ettevõtte toodangu müük sõltunud aga väga hooajast – kui suvel müüdi nädalas 120 kasti, siis praegu 20 kasti.

Selle aastakäigu siidri müümiseks on läbirääkimised kaubanduskettidega käsil, möödunud aasta õuntest valminud katsepartii on müügil Saare Selveris, Saaremaa tarbijate ühistu poodides ja Saarte Sahvris. “Kui sul on ca 8000 pudelit, siis ei saa sellega päris suurde ketti minna, sest seda ei jagu,” selgitas Kanemägi.

TTÜ-s siidritootmise teemal magistritöö teinud Juhan Kanemägi on siidrivalmistamise oskusi lihvinud ka Inglismaal. “Meie siider valmibki Inglise siidrivalmistamise tehnoloogiat järgides,” rääkis Öun Drinksi tootmisjuht.

Kõige silmaganähtavam vahe võrreldes Prantsuse siidriga seisneb pudeli suuruses – inglaste 0,33 l taarale eelistavad prantslased siidrit vahuveinipudelites.

Öun Drinks OÜ alustas tootmist 2015. aasta suvel õunalimonaadidega. Uusima tootena lisandus sortimenti äsja õunalimonaad punase sõstraga.

Juba varem on klassikalise õunalimonaadi kõrval sortimendis rabarberi ja jõhvikaga tehtud segud. Poolkuiv Öunasiider, mis on valminud 2015. aastal pressitud saaremaisest õunamahlast, lisandus sortimenti sel aastal.

Print Friendly, PDF & Email