Urmo Auväärt hankis petangi EM-ilt väärt kogemusi

Urmo Auväärt Euroopa meistri Henri Lacroix’ga. ERAKOGU

Urmo Auväärt Euroopa meistri Henri Lacroix’ga.
ERAKOGU

4.–6. novembril Rootsis Halmstadis toimunud esimestel petangi üksikmängu Euroopa meistrivõistlustel sai Urmo Auväärt 13. koha, kusjuures täitis oma iidoli Henri Lacroix´ vastu mängides ka ühe oma unistuse.

Rahvusvahelistest tiitlivõistlustest esimese saarlasest petangimängijana osa võtnud Urmo Auväärt sai eelringist edasi 15-ndana. Esimeses mängus läks ta kokku tulevase Euroopa meistri ja Euroopa ühe parima mängija Henri Lacroix’ga. Saarlane asus esialgu 9 : 3 juhtima, kuid kaotas mängu 10 : 13.

“Suutsin mängida oma elu ühe parema mängu üldse, kui juhtisin seda oma ühe suure iidoli vastu,” tunnistas Auväärt. “Tema vastu mängida oli minu suur unistus ja see tegi minu esimese suurvõistluse täiuslikuks. Nautisin sellest mängust iga sekundit ja kuigi kaotasin, olen siiski üliõnnelik.”

Teises mängus oli Urmo Auväärti vastaseks tugev Hispaania mängija Juan Marin, kellele ta kaotas 11 : 13, kuid Auväärti hinnangul oli mäng täiesti võidetav. Kokkuvõttes lõpetas ta EM-il 13. kohaga.

“Mängurajad olid väga veerevad, mis teeb mängimise kohati raskemaks,” selgitas Auväärt. “Tase on Euroopas väga kõrge, eriti tugev on tulistamine. Enda asetamist (kuuli viskamist snadile võimalikult lähedale) võiksin pidada Euroopa tasemel heaks. Arvan, et tulevikus panengi rohkem selle treenimisele rõhku, et saada väga heaks asetajaks. Lisaks tuleb treenida ka tulistamist.”

Urmo Auväärti sõnul sai ta sellelt võistlustelt palju kogemusi ja väga kõrge motivatsiooni edasi treenida ning nüüd ootab ta väga võimalust osaleda järgmistel tiitlivõistlustel. Kindlasti tahab ta edaspidi osaleda Eestis toimuvatel võistlustel, käia võistlemas Eesti lähiriikides ja mõttes on ka suured turniirid Euroopas.

Urmo Auväärt on petanki mänginud 12 aastat, Saaremaa meistritiitleid on ta saavutanud kokku kümme. 2010. aastal võitis ta Eesti esiliiga, tänavu tuli esimest korda Eesti meistriks.

EM-il osales kokku 23 mees- ja 24 naismängijat. Kvalifikatsiooniringis mängiti Šveitsi süsteemi järgi viis mängu, ajalimiidiga 45 min + 2 snadi. Järgmisesse ringi pääses 15 riiki, kes mängisid edasi meistritiitli eest. Ülejäänud kaheksa riiki hakkas konkureerima rahvustekarika medalitele. Euroopa meistriks tuli meestest Henri Lacroix (Prantsusmaa) ja naistest Yolanda Matarranz (Hispaania).

Print Friendly, PDF & Email