Priit Aavikule neli medalit

Ujuja Priit Aavik osales 10.–11. novembril Tallinnas peetud võistlusel Kalev Open, kus tal õnnestus poodiumile pääseda neljal korral.

Priit Aavik alustas võistlust 100 m liblikujumisega, kus pälvis hõbemedali. “Ainuke ujumine sel võistlusel, mis tegi meele väga mõruks,” tunnistas ta. “Aeg oli kohutav ning see teine koht ka rõõmu ei valmistanud. Ei olnud ilmselt minu päev, sest soojendusel oli tunne väga hea.”

Võistluste teisel päeval võitis Aavik kolm pronksmedalit: 50 m liblikas, 50 m seliliujumises ja 100 m kompleksujumises. “50 m liblikujumises oleks tahtnud aega alla 25 sekundi, kuna ma selleks võistluseks aga koormuseid alla ei võtnud, siis võib enam-vähem rahule jääda ka 25.26-ga. Ujumises tuleb kiirus puhkusega,” lisas ta. “100 m kompleksujumine valmistas kõige enam rõõmu, sest aeg 57.94 on vaid 30 sajandikku kehvem minu isiklikust rekordist ja maakonnarekordist. Hooaja keskel ei ole ma kompleksi nii kiiresti veel ujunud, mis on hea märk, et treeningud liiguvad õiges suunas. 50 m seliliujumises läksin üsna pingevabalt ujuma ja üritasin veealuse osaga head momentumi saavutada. Finišeerimine oli veidi lohakas ja paar kümnendikku läks sinna kaduma, aga aeg 26.53 on samuti hooaja keskel parim näidatud aeg.”

Järgmisena tahab Priit Aavik novembri lõpus startida ühel võistlusel Tartus ja siis juba Eesti lühiraja meistrivõistlustel, mis toimuvad 17.–19. detsembril Tallinnas.

Print Friendly, PDF & Email