Õpetaja Helvi Vann sai nimelise pingi

ÕNNELIK JUUBILAR: Nooruslik juubilar Helvi Vann tunneb ennast mugaval pingil istudes imehästi. Tunnustatud endist õpetajat on tulnud õnnitlema (vasakult) lapselaps Riin, lapselapselaps Richard, lapselaps Mai, seisavad õpilane Kaja, minia Galina, tütar Karina, õpilane Riina, lapselapselaps Roland, lapselapse Mai elukaaslane Alari, lapselaps Kadi, lapselaps Karli, õpilane Eeda, vallavanem Vello, koolijuht Marjana, õpilased Gunnar ja Ardo. IRINA MÄGI

ÕNNELIK JUUBILAR: Nooruslik juubilar Helvi Vann tunneb ennast mugaval pingil istudes imehästi. Tunnustatud endist õpetajat on tulnud õnnitlema (vasakult) lapselaps Riin, lapselapselaps Richard, lapselaps Mai, seisavad õpilane Kaja, minia Galina, tütar Karina, õpilane Riina, lapselapselaps Roland, lapselapse Mai elukaaslane Alari, lapselaps Kadi, lapselaps Karli, õpilane Eeda, vallavanem Vello, koolijuht Marjana, õpilased Gunnar ja Ardo.
IRINA MÄGI

Orissaare gümnaasiumi vilistlased kinkisid oma kunagisele klassijuhatajale Helvi Vannile, kes eile jõudis oma eluteel 80. verstapostini, tema juubelisünnipäevaks nimelise pingi.

Laupäeva pärastlõunal osalesid pidulikul sündmusel juubilari pereliikmed, Orissaare vallavanem Vello Runthal, gümnaasiumi direktor Marjana Prii, Helvi Vanni kunagised õpilased.

Pingil on plaat tekstiga “Armastatud öpetaja ja klassijuhataja HELVI VANN. Sinu 33., 40., 48., 55. lend. – 2016 –”.

“See kõik on niivõrd üllatusterohke. Ma nägin aknast, et rahvas koguneb, aga ei osanud arvata, et see pink ka siia toodud on. Väga mugav, ma jäängi siia istuma,” kiitis juubilar kinkijaid ja pinki.

Aastakümneid Orissaare keskkoolis, nüüdses gümnaasiumis, eesti keelt ja kirjandust õpetanud Helvi Vann jagas kunagise klassijuhatajana tunnustust oma klassi poistele ja tüdrukutele, nimetades neid väga headeks õpilasteks.

Kuigi poisid tegid mõnikord ka krutskeid, leidis õpetaja Vann korra tagamiseks vigureid tegevate õpilastega alati ühise keele. Nüüd sõidavad Helvi Vanni õpilased maailmameredel. “Ma olen oma poiste üle väga uhke,” toonitas ta.

47 aastat õpetajana töötanud Helvi Vann ütles, et kui õpetaja suudab end kehtestada, siis ei näe ta selles ametis mingeid probleeme.

Juubilari häirib, kui mõni tele või raadio saatejuht ei valda korralikku eesti keelt. Mõnigi kord on ta saatnud saatejuhtidele elektronkirju, märkides ära eetris esinejate keelevigu, või andes oma tähelepanekutest teada Facebookis.

“Ma olen siinkandis vist vanim Facebooki kasutaja. Tuttavad küsivad, kas sa oled peast segane, et ikka veel Facebookis toimetad. Ütlen neile, et arvuti on minu igapäevane kaaslane,” toonitas endine õpetaja.

Veel rõhutas juubilar seda, et põhiline on ikkagi see, missuguse hariduse on inimene keskkoolist või gümnaasiumist omandanud.

Paar aastat tagasi kirjutas hinnatud pedagoog Helvi Vann ühele tuntud poliitikule: “Miks on Teie kampaaniad rajatud teiste mahategemisele? Parem rääkige oma saavutustest. Teiste mahategemine on ilmselt selleks, et ennast esile tõsta.”

Esimest korda astus Karja kihelkonna Räägi külast pärit Helvi noorukese õpetajana laste ette Saare lastekodus ja Orissaare internaatkoolis. “Seal töötamine andis mulle kindluse. Ma mõistsin, et suudan õpetajana töötada,” nentis juubilar.

Aastakümneid tagasi ei peetud õigeks, kui lapsed koolis murdekeelt rääkisid. Nüüd hinnatakse kohalikku murret väga. “Kui raadios räägib kihn-
lane, saarlane, hiidlane või mulk, siis kuulan mõnuga,” andis emakeele õpetaja teada.

Helvi Vannil on kaks last, neli lapselast ja kaks lapselapselast.

Print Friendly, PDF & Email