Ivo Linna on noorte tantsupeol Vanaisa rollis

2017. aasta suvel toimuval XII noorte tantsupeol aitavad tuhandete tantsijate kõrval jutustada Koidu ja Hämariku lugu kolm laulvat peategelast – Koit, Hämarik ja Vanaisa. Viimase rollis astub üles Ivo Linna.

Vanaisa rolli pakuti Ivo Linnale ja korraldajad on väga õnnelikud, et Ivo oma nõusoleku ka andis. “Ivo on tuntud igas vanuses osalejatele ja publikule. Ja kindlasti sobitub ta oma olemusega sellesse rolli väga hästi,” selgitas tantsupeo pealavastaja Margus Toomla.

Teisi rolle esitavad üleriigilise konkursi käigus välja valitud neli noort osatäitjat: Jaagup Tuisk, Hardo Adamson, Jennifer Marisse Cohen ja Merit Männiste, kes kõik saavad laval üles astuda kahes tantsupeo etenduses.

Toomla sõnul ei ole tantsupeole peategelasi sedalaadi konkursiga kunagi varem valitud. “Eriliseks tegi konkursi ka asjaolu, et kuigi tegemist on tantsupeo peategelastega, ei omanud tantsuoskus mingit tähtsust – esimesel kohal olid hea lauluhääl ja näitlejameisterlikkus,” selgitas Toomla.

Koit ja Hämarik koos Vanaisaga on tantsupeo selgrooks – nad ilmuvad väljakule neljal pööripäeval ja finaalis. Tantsupeo kesksel kohal on ikkagi tantsijad, kes etenduses aastaringi tantsides läbivad.

 

Print Friendly, PDF & Email