Valimised on USA-s meelelahutus

BATAHTLIK: Elisabeth on õnnelik, et sai ninapidi valimiste juures olla.  KERTU KALMUS

BATAHTLIK: Elisabeth on õnnelik, et sai ninapidi valimiste juures olla.
KERTU KALMUS

Eesti valimisi ei saa USA tormiliste valimistega kindlasti mitte võrreldagi. Ei kampaania ega valimispäeva osas.

Teisipäevasel valimispäeval USA-s Miamis viibinud Saarte Hääle ajakirjanik Kertu Kalmus ütles, et valimine on aktiivne.

Juba eelmistel päevadel oli jagatud materjale, kuidas peaks ühe või teise kandidaadi poolt hääletama. Mõlemad pooled pakkusid vajadusel transporti, et inimene ikka valimisjaoskonda kohale jõuaks.

Inimesed, kes hääletama tulid, panid hiljem rinda sildi “Ma käisin valimas.”. Jaoskondades on n-ö mänguvalimine ka lastele. “Selleks, et nad saaksid õppida, kui oluline on hääletusel osaleda, ja kui nad piisavalt vanaks saavad, on neil harjumus juba olemas,” rääkis Kertu. Ta ise oli vestelnud ühe valimisjaoskonna vabatahtliku Elisabethiga, kelle 8-aastane tütar ootas valimisi väga. Elisabeth ise oli väga õnnelik, et sai võimaluse vabatahtlikuna tegutseda.

Jaoskondades olid kõik inimesed väga abivalmis, Kertu sõnul pakuti näiteks ka sääsetõrjet, kuna olevat esinenud Zica viirusesse nakatumist.

Miamis eelistati küll Hillary Clintonit, kuid Florida osariigis üldiselt sai võidu presidendiks valitud Donald Trump.

“Postiljon arvas, et tuleb leppida Trumpiga. Oma rahvas ju valis ta ja kuna ta valituks osutus, siis rumal ta olla ei saa,” vahendas Kertu Kalmus. Postiljon öelnud ka, et tahab näha muutusi, mida Trump lubas.

Trumpi vastased ei hoidnud ennast tagasi ka pärast tulemuste selgumist. “Keegi oli ise maalinud pooleteist meetrise värvilise plakati ja selle oma koduaeda, näoga tee poole, puude vahele üles tõmmanud. Selle tekst kuulutas: “Trump on kloun!”

Print Friendly, PDF & Email