Kui Trump helistas Putinile

ÜLLATUSVÕIT: Paljudele üllatuseks võitis USA presidendivalimised ülekaalukalt Donald Trump. Midagi sarnast juhtus 1948. aastal, kui sotsioloogid panid samuti puusse, ennustades võitu vabariiklasele Thomas E. Dewey’le. Toona olid suuremad ajalehed isegi oma esiküljed juba valmis teinud, võitis aga hoopiski demokraat Harry Truman. ELPAIS.COM

ÜLLATUSVÕIT: Paljudele üllatuseks võitis USA presidendivalimised ülekaalukalt Donald Trump. Midagi sarnast juhtus 1948. aastal, kui sotsioloogid panid samuti puusse, ennustades võitu vabariiklasele Thomas E. Dewey’le. Toona olid suuremad ajalehed isegi oma esiküljed juba valmis teinud, võitis aga hoopiski demokraat Harry Truman.
ELPAIS.COM

Ameerika Ühendriikide 45. presidendiks valiti Donald Trump. Kui valijamehed 19. detsembril selle valiku kinnitavad, astub USA uus riigipea ametisse 20. jaanuaril. Sellega seoses avaldas Hispaania juhtiv päevaleht El País Donald Trumpi ja Vladimir Putini kujuteldava telefonikõne pärast võimuvahetust USA-s. Osaliselt on selles kasutatud mõtteid Trumpi valimiskampaania ajal peetud kõnedest.

Putin: Donald! Tundsin ära su telefoninumbri, kui see mu mobiili ekraanile ilmus. Kuidas läheb? Õnnitlen sind veel kord!

Trump: Aitäh, Vladimir! Nõid1) istub türmis ja juba mõne päeva pärast saadame ta tuleriidale.

Putin: Hästi tehtud, Donald! Selle on ta auga ära teeninud. Millega ma sind aidata saan, seltsimees?

Trump: Vladimir, mul on küll raske seda tunnistada, kuid minu meeskonnas pole inimest, kes jagaks hästi välispoliitikat. Seetõttu vajan ma sinu abi.

Putin: Loomulikult ma aitan. Me oleme ju sõbrad.

Trump: Kas sa oleksid nõus mu nõunikuks hakkama? Saaksin sulle pakkuda riikliku julgeoleku küsimustega tegeleva nõuniku ametikohta.

Putin: Pole probleemi! Võtan su pakkumise heameelega vastu ja ei küsi su käest palka kopikatki. Luban sul Moskvasse ehitada Trumpi torni2). Ent 50% selle aktsiatest pead sa mulle andma.

Trump: Kokku lepitud. Kuid lähme nüüd tõsisemate asjade juurde. Alustame Kuubast. Mulle räägiti, et see kuradi neeger3) soovib Raúl Castroga suhteid parandada ja et see protsess on juba käima pandud. Sellele pean ma lõpu tegema.

Putin: Pole midagi lihtsamat. Anna Kuuba mulle. Ma muudan selle riigi taas Venemaa asumaaks.

Trump: Vladimir, oled sa tõepoolest valmis seda minu heaks tegema!

Pikemalt saab lugeda laupäevasest Saarte Häälest.

Print Friendly, PDF & Email