AASTA PERE! 10. aasta isa on 10 lapse isa, aasta ema kaasa (3)

Tänavuseks Saare maakonna aasta isaks kuulutati kümme last üles kasvatanud Johan Heinmaa, kelle kaasa Koidu pälvis kevadel aasta ema tiitli.

Aasta isa kuulutas Naiskodukaitse Saaremaa ringkond koostöös Kadi raadio ja ajalehega Saarte Hääl eile Kuressaare linnuse kapiitlisaalis välja juba kümnendat korda.

img_3560

TEKKI MÄHITUD: Naiskodukaitsjad kinkisid aasta isale lipsudega kaunistatud lapiteki, mis hoolitsevalt aasta isa õlule pandi. Johanit ümbritsevad Saaremaa aasta emadeks valitud Helgi Tammur, Lidia Lõbus, Monica Kallas, Lia Hanso, Marve Koppel ja Koidu Heinmaa. Maanus Masing

Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna esinaise Mare Kirri sõnul on tänavune aasta isa valimine erakordne sündmus nii Saaremaa kui ka kogu Eesti jaoks.

“Sellist olukorda, kus nii aasta ema kui ka aasta isa tiitel tuleks samasse perre, ei ole varem juhtunud,” lausus ta. “See on lausa ajalooline sündmus.”

Kirri sõnul oli Johan Heinmaa aasta isaks nimetamine ainuõige otsus. Tublid isad on tema hinnangul kõik kuus kandidaati, ent seekord leidis žürii üksmeelselt, et kõige rohkem on tiitlit väärt just Johan Heinmaa.

“Kümme last suureks kasvatada pole sugugi kerge, see on lausa elutöö,” märkis Mare Kirr, lisades, et kõigist Heinmaade lastest on saanud tublid ja tegusad inimesed. “Tema kasuks rääkis elukogemus, pühendumus oma perele, see, kui tugev pere tal on ja mida see pere on andnud ühiskonnale,” rääkis Kirr, kelle sõnul pidas Heinmaad tunnustuse vääriliseks ka lasterikaste perede liit.

Loe pikemalt homsest Saarte Hääles. Laupäevases lehes ka Tõnis Kipperi intervjuu Johan Heinmaaga! 

Print Friendly, PDF & Email