Steven Kalf liitub Prantsusmaal uue klubiga

Seni Prantsusmaa amatöörklubi Creuse Oxygene värvides sõitnud jalgrattur Steven Kalf liitus järgmiseks hooajaks UC Aubenas meeskonnaga.

Steven Kalf ütles, et otsustas liituda uue klubiga, kuna tal oli hooaja keskel jalavigastus, mis rikkus suurema osa hooaja teisest poolest, ja seetõttu oli raske teha tulemust, mis taganuks järgmiseks aastaks klubisse jäämise. Ja see on põhjus, miks ta peab minema madalamal, Division 3 tasemel võistlevasse klubisse. Samas oli Steven Kalfil oma sõnul ka teisi võimalusi. “Paar klubi kirjutas ja nad olid huvitatud, aga ei olnud mitte midagi kindlat,” lausus ta. “Nüüd, kui Aubenase klubiga lepingu sõlmisin, kirjutas veel üks klubi, et on huvitatud, kuid kahjuks oli hilja juba.”

Järgmisel aastal tahab Steven Kalf võita Eliit-kategooriaga võidusõite ja osaleda edukalt Eesti koondise värvides ka rahvusvahelistel võistlustel. “Kindlasti tahaks võita U-23 meistritiitli grupisõidus,” märkis rattur.

Steven Kalf sõitis Creus Oxygene Gueret’ klubis kaks hooaega. “Klubi oli minu arengu jaoks sobiv,” tõdes ta. “Sai sõita palju kõrge tasemega võidusõite ja tänu sellele sain Prantsusmaal sõites palju kogemusi. Esimene aasta oli raske kohaneda kohe Eliit-kategooria võidusõitudega ja seetõttu ei saanud võite kirja. Teisel aastal läks paremini hooaja esimene pool ja suutsin paar võitu saada, aga teine pool langes seoses vigastusega kahjuks ära. Hooaeg lõppes üldse ootamatult, kuna kukkusin treeningul ja vigastasin kätt.”

Print Friendly, PDF & Email