Saarlasest rallimees rajab kodukülla autotöökoja (2)

RALLIMEES: Tänavu Einar Laipaik Saaremaa rallil kaasa ei löönud, kuid tuleval aastal on juubelivõistlusel kindlasti plaan rajale tulla ja selleks tarbeks Sakla uues töökojas võidusõidumasin ehitada.  RAUL VINNI

RALLIMEES: Tänavu Einar Laipaik Saaremaa rallil kaasa ei löönud, kuid tuleval aastal on juubelivõistlusel kindlasti plaan rajale tulla ja selleks tarbeks Sakla uues töökojas võidusõidumasin ehitada.
RAUL VINNI

Rallisportlase Einar Laipaiga EL Service OÜ avab tuleval aastal Saklas tänapäevase remonditöökoja, kus hakatakse ka ehitama ralliautosid.

Saklast pärit Laipaik ütles Saarte Häälele, et ostis selle aasta alguses oma sünnikodu kõrval asuva vana töökojahoone ja sealt hakkas mõte vaikselt arenema. “Kuna tegelen ka võidusõiduga, oli ruume vaja. Tuleb ikka päris teenindus – nii nagu olema peab,” selgitas ta.

Kuna kohalik rahvas Laipaiga hinnangul uut äri päris ära ei toida, on plaanis lisatulu teenida võidusõiduautode ehitamisega. Tema kinnitusel on noored mehed, kes tööle tuleksid, olemas ja esimese hooga paar töökohta luua pole mingi probleem.

Vana töökoja ruumide kordategemise kiiruse suhtes oli Laipaik oma sõnul siiski liialt optimistlik. “Ehk kevadeks on asi nii kaugel, et saab seadmeid paigaldama hakata. Ehitus võtab nii palju raha, et seadmete jaoks küsisime toetust,” nentis ta.

Saarte koostöökogu otsustas EL Service OÜ projekti “Seadmete soetamine remonditöökojale Sakla külas” toetada 12 600,25 euroga, taotleja omaosalus on sealjuures 8400 eurot.

Projekti eesmärk on rajada Valjala valda Sakla külla nüüdisaegse tehnikaga remonditöökoda, mis teenindab kõiki mootorsõidukeid: autosid, mootorrattaid, põllumajandus- ja võidusõidutehnikat. See tähendab, et selle kandi autoomanik ei pea enam tulevikus aega ja ressurssi kulutama linna sõidule – projekti toel soetatakse korralik autotõstuk, sillareguleerimisstend, rehvipaigaldus- ja tasakaalustuspink, kolbkompressor, hüdropress ning ruumide kütmiseks vesi- ja õhksoojuspump.

Lisaks töökojale on Laipaigal oma kinnitusel soov käivitada ka klubiline tegevus – huviring kohalike laste ja noorte võimaluste mitmekesistamiseks, mis aitab noortel tundma õppida autotehnikat ja veeta oma vaba aega kasulikult. Pärast 8. klassi lõpetamist auto­eriala omandanud Laipaik on aastaid töötanud mandrimaal ja praegu seotud Laitse rallipargi käigushoidmisega. “Tütar on juba Saaremaale tagasi kolinud, ise veel pendeldan kahe vahet,” muigas mees, kes ei välista, et mingi aja pärast naaseb ta kodusaarele lõplikult.

Print Friendly, PDF & Email