Vanalinna kool osaleb KredExi karjääriretkedel

Tänavu viib KredEx karjääriretkedele Saaremaa tööandjatega tutvuma Kuressaare Vanalinna kooli õpilased. Noortele avavad uksed kaks ettevõtet.

Karjääriretkede raames ootavad noori külla ligi 30 ettevõtet üle Eesti. Kuressaare Vanalinna kooli õpilased tutvuvad lähemalt Muhu leiba küpsetava pagarikojaga Muhu Pagarid OÜ ja aiamaju tootva ettevõttega Sandla Puit OÜ. Karjääriretkedel saavad õpilased näha ja ka ise järele proovida, millist tööd nendes ettevõtetes tehakse.

Vanalinna kooli karjääriõpetuse õpetaja Liane Trei sõnul soovivad paljud noored elada ja töötada tulevikus Saaremaal, aga praegu napib neil teadmisi kodukandi võimaluste kohta. “Selleks, et ennast eluks ette valmistada, saavad meie kooli noored valida endale valikainena karjääriõpetuse,” rääkis Trei. “Neis tundides oleme küll tutvustanud Saaremaa edukaid ettevõtteid, kuid pole neid kunagi ise külastanud – samas oleks see kindlasti väga huvitav. Nii karjäärivalikute kui ka ettevõtlusega tutvumine aitab õpilastel näha, missugused võimalused on neil oma elu sisseseadmiseks kodumaakonnas.”

 

Print Friendly, PDF & Email