Incap kasvatab oma töötajate hulka (13)

TÖÖPOSTIL: Tootejuhendaja Maaja Sooäär ja tootekoostaja Kristi Pruul ootavad uusi kolleege. MAANUS MASING

TÖÖPOSTIL: Tootejuhendaja Maaja Sooäär ja tootekoostaja Kristi Pruul ootavad uusi kolleege.
MAANUS MASING

Seoses tellimuste ja töömahtude suurenemisega on Kuressaares tegutsev Incap viimase nelja kuu jooksul tööd pakkunud kümnetele uutele töötajatele. Prognoos näeb aga ette kasvavat trendi ja seega vajatakse veel viit kuni kümmet inimest.

Incapi juhatuse liige Otto Pukk ütles, et nende tehases koostatakse mitmesuguseid tooteid ja iga toode on erinev. Seega võib ka tootekoostaja töö varieeruda vastavalt päeva plaanile. “Ei ole selliseid tooteid, mis kohe masinast kliendile läheksid, seega võivad tootekoostaja ülesandeks olla kõik tootevalmistamise protsessi kuuluvad erinevad etapid,” selgitas Pukk.

Sinna alla kuuluvad mitmesugused ettevalmistus- ja monteerimistööd, samuti toote testimine. Väga olulise osa moodustavad kvaliteedi ja kontrollimisega seotud töö­etapid.

Väljaõpe kohapeal

Otto Pukk rääkis, et aastaid tagasi oli Kuressaare ametikoolis elektroonik-monteerija eriala, kust nad võisid loota kvalifitseeritud tööjõu pidevat pealetulekut. Praegu Saaremaal sellist väljaõpet ei pakuta.

“Seega on meil tehnilise poole pealt firmasiseselt juurutatud väljaõppeprogrammid ja enamik väljaõppest toimub kohapeal,” kinnitas ta. Näiteks toimub kohapeal IPC-koolitus ja ka inglise keele kursused.

“Kui rääkida inimese isikuomadustest, mida me tööle kandideerijatelt ootame, siis on hea nägemine, rutiinitaluvus, püsivus ja kiired näpud need omadused, mis annavad potentsiaalse võimaluse elektroonikatööstuses töötamiseks,” märkis juhatuse liige.

Väljaõpe toimub tööstuses jooksvalt ja pidevalt ning toote- ja liinijuhtide valvsa silma all. “Väljaõpe võib kesta kohati kuni neli kuud, kuni töötajad on omandanud vastava kvalifikatsiooni ja on võimelised töötama juhendamiseta,” tähendas Pukk.

Kõige enam hinnatakse tööle kandideerija puhul õpivalmidust. “Ka töötaja kohanemisvõimet meie ettevõttes kehtestatud normidega ei saa alahinnata,” lisas ta.

Reegleid ja ettekirjutusi on elektroonikatööstuses tema sõnul üksjagu ja nendega harjumine võtab aega. “Siinkohal on meil tublid toote- ja liinijuhid, kes uue töötaja sisseelamisele igati kaasa aitavad.”

Töö on iseenesest küllaltki ühekülgne, seega proovitakse tööülesandeid roteerida. “Tegelikult määravad töötaja töö meie kliendid ning toodete spetsifikatsioon ja keerukus,” lisas ta.

Veel paar kuud tagasi töötati Incapis kahes vahetuses. Nüüd, kui tootmismahud on kasvanud, on töö ümber korraldatud kolmes vahetuses ning toimub seitse päeva nädalas graafiku alusel. “Meil on tunnipalga süsteem, mis on konkurentsivõimeline,” kinnitas juhatuse liige Otto Pukk.

Mahud on kasvanud

Incapis on viimase aasta jooksul olnud palju ümberkorraldusi ja muudatusi. Tehase kliendibaas on täienenud nii uute klientide kui ka toodete sortimendi osas. “Kui veel aasta tagasi tundsime puudust uutest pakkumistest, siis tänaseks on üha enam uusi kliente meid leidnud,” tõdes Pukk. “Sellele on kaasa aidanud meie jätkuv rõhuasetus kvaliteedile ja muidugi meie tublid töötajad, kelleta ei oleks võimalik seda kasvu üles ehitada.”

Praegu pakub Incap tööd ligi 80 saarlasele. Viimaste kuude jooksul on suurenenud peamiselt tootmistööliste arv.

 

Print Friendly, PDF & Email