Saarlastest muusikud püüdlevad Eesti Laulule (1)

AUSUSEST: Taniel Vares astus koos Liisa Uukkiviga üles ka Jaak Joala plaadiesitlusel. ERAKOGU

AUSUSEST: Taniel Vares astus koos Liisa Uukkiviga üles ka Jaak Joala plaadiesitlusel.
ERAKOGU

Suurimale kodumaisele lauluvõistlusele Eesti Laul 2017 laekus tähtajaks 242 lugu, mis on neli lugu rohkem kui 2015. aastal. Oma lood esitasid konkursile ka Saaremaa muusikud.

Taniel Vares osaleb konkursil lauljana duetis Liisa Uukkiviga, loo autor on Peeter Kaljuste. Vares tunnistas, et plaanis ka ühe oma loo võistlusele saata, kuid ei jõudnud paraku materjali tähtajaks valmis.

Koostöö kohta Liisa Uukkiviga ütles Vares, et on temaga mõnel kontserdil koos esinenud ja leiti, et miks mitte ka Eesti Laulul proovida. Duett esitab rütmika loo, mis pole päris eurotümakas, vaid pigem “traadibändi” lugu.

Vares nentis, et edasi pääseda on kindlasti raske. “Ligi 250 lugu sel aastal – kahekümne hulka pääsemine on suhteliselt keeruline, aga lootma peab,” sõnas ta.

Laulukonkursile esitas oma lood ka lauljatar Silja Vipre. “Ise saatsin kaks lugu, eestikeelsed lood ja minulikud, nagu ikka,” muheles ta.

Lisaks on Silja oma bändi Patronus pianisti Müraka kirjutatud loos solist. Samuti on ta loo kirjutanud veel ühele Saaremaa lauljale, kuid kellele, selle info jättis ta avaldamiseks lauljale endale.

Laulu esitas tähtajaks konkursile ka Tuuli Rand, esinejanimega Windy Beach. “Eks läheb nii, nagu minema peab,” arvas ta. Ranna sõnul pole tal otseselt Eesti Laulu jaoks kirjutatud lugu, aga proovida võib ikka. “Lugu tuleb peagi nii või naa välja, kui saab ka Eesti Laulule, oleks super, aga kui ei, siis pole ka midagi katki mu jaoks.”

Saarte Hääle andmeil püüdleb Eesti Laulu konkursile ka Grete Paia. Samuti võis suure meedia fotogaleriides silmata oma laulu tähtajaks ära toovat Maria Välit ja suvesaarlast, näosaates kaasa löövat Kalle Seppa.

“Uuel nädalal saab näha, kui mitu saarlast TOP20 sisse pääsevad!” ütles Eesti Laulu produtsent Mart Normet Saarte Häälele. Nimelt koguneb 7. ja 8. novembril 11-liikmeline eelžürii, kes valib välja 20 poolfinaalidesse pääsevat lugu. Poolfinalistid kuulutatakse välja 8. novembri “Ringvaates”.

Normetile valmistas rõõmu, et konkursile tänavu sedavõrd palju laule esitati. “Nii palju, kui ma laule juba kuulata olen jõudnud, võin kinnitada, et rebimine tuleb tihe,” märkis konkursi produtsent teisipäeval ajakirjanikele kommentaare jagades. Möödunud aastal esitati konkursile 238 laulu.

Eesti Laul 2017 poolfinaalid on 11. ja 18. veebruaril. Konkursi finaal toimub 4. märtsil Saku suurhallis.

Kertu Kalmus, Mehis Tulk

Print Friendly, PDF & Email