Saarlased kasutasid usinalt tasuta õigusnõu võimalust

Saarlased kasutasid võimalust saada notaritelt tasuta õigusnõu, küsides nii pärimise kui ka perekondlike varasuhete kohta.

Notaribüroode avatud uste päev toimus Eestis esmakordselt ja kella kahest viieni pärastlõunal pakkusid tasuta õigusnõu kõik 64 Eesti notaribürood.

“Rahvast on käinud kõvasti,” tõdes Kuressaare notar Marika Leis kella poole viie paiku. “Praeguseks on käinud 18 inimest, järjekord on kogu aeg ukse taga ja praegugi veel mõned inimesed ootavad.”

Nõuandeta ühelgi kliendil lahkuda ei tulnud. Kliendid küsisid Marika Leisilt näiteks seda, kas teha testament või kinkeleping, uurisid abielulahutuse ja vara jagamise kohta.

Leisi sõnul oli enamik külastajaid juba eakamad inimesed. “Nii mõnigi oli legendide, kuulujuttude ja naabrinaise kurtmisega ära hirmutatud, aga tegelikult on asjad hoopis lihtsamad,” rääkis Leis.

Gerda Pitka bürood külastas tasuta konsultatsiooni saamiseks paarkümmend inimest. Kõige rohkem huvi tunti pärimisteema vastu ja uuriti, kas teha testament või kinkeleping.

Notarite koja andmeil oli eilne tasuta õigusnõu päev mõeldud eelkõige neile, kes satuvad notaribüroosse harvem või ei tunne ennast juriidilistes küsimustes piisavalt kindlalt.

Üle-euroopalist notarite avatud uste päeva projekti koordineerib Euroopa Liidu Notariaatide Nõukogu.

Eestis tegutsevad 91 notarit tegid mullu 298 870 toimingut, kõige sagedamini viidi läbi kinnisvaraga seotud tehinguid ja pärimismenetlusi.

Saaremaal tegutseb kolm notarit: Marika Leis, Anne Heinsaar ja Gerda Pitk.

Print Friendly, PDF & Email