Rebane murdis kanu, koer rebase (10)

Möödunud nädalal murdis rebane Leisi alevikus asuvas majapidamises 12 kana, teist sama palju kodulinde on teadmata kadunud.

“Koerad öösel haukusid, aga arvasime, et naabrid sõidavad ringi, ja keegi ei tulnud selle peale, et vaadata, mis laudas toimub,” rääkis Leisi elanik Gät Kallas, kelle kanalas rebane laastamistööd tegi.

Kui pererahvas hommikul poole seitsme paiku lauta läks, vaatas neile seal vastu kohkunud moega rebane, kes asjade sellise käiguga polnud arvestanud. “Kui ukse lahti tegime ja lambi süütasime, pani rebane mööda palkseina üles nii mis krõbises,” rääkis perenaine, kelle sõnul jäi reinuvaderi tabamine seejärel koera hooleks. “Panime laudaukse uuesti kinni ja lasime lauta oma laika, kes rebase vagaseks tegi,” lisas ta.

Gät Kallas rääkis, et esmalt oli rebane lauda ette ehitatud kanaaia võrgu naela tagant lahti koukinud ja seejärel laudaukse vahelt sisse pugenud. “Uks ei olnud meil haagis, vaid lihtsalt suletud ja kiskja pääses sealt läbi,” lausus kanapidaja. “Ei osanud karta, et rebane sinna tuleb, mitmed suved on kanad ju aias olnud ja midagi pole juhtunud.”

Rebase tapatööst kokkuvõtteid tehes selgus, et ligemale 40-pealisest kanakarjast oli kohapeal maha murtud 12 kana ja vähemalt 10 kana kadunud. “Kadunud on sellised erilisemad kanad – karvaste jalgadega, siidikana, pärlkana – ja peale selle kalkun,” loetles Gät Kallas. “Karta on , et need linnud on samuti murtud, aga küllap viis rebane nad sealt minema.” Samas kahtlustab pererahvas, et rebaseid võis rohkem olla.

 

Print Friendly, PDF & Email