MIS JUHTUS?

Kuressaare politseijaoskond sai eelmise nädala jooksul 37 väljakutset. Nädalaga alustati 17 väärteomenetlust ja nelja kriminaalmenetlust.

Metsavargus Pühas

Kuressaare politseijaoskonna menetlusteenistuse vanema Ahti Lepa sõnul algatati üks kriminaalmenetlus varguse uurimiseks – nimelt on avastatud, et 2015. a viimase viie kuu jooksul on Püha küla metsast varastatud mahasaetud metsamaterjali. Kahju suuruseks hinnati 630 eurot.

Saarlane kelmide küüsis

Teine kriminaalmenetlus algatati kelmuse paragrahvi alusel. “Üks kodanik avastas endale üllatuseks, et tema isikuandmeid kasutades on Hansapostist tellitud rohkem kui 1000 euro väärtuses kaupa, mis on viidud Ida-Virumaale tundmatutele isikutele,” rääkis Lepp ja soovitas taoliste üllatuse vältimiseks heita aeg-ajalt pilk maksehäirete registrisse.

“Antud juhul avastas inimene oma andmete väärkasutuse kliendikaarti tegema minnes, kui kohapeal selgus, et tal on mingi maksehäire üleval,” ütles Lepp.

Naine pakkus alaealistele alkoholi

Kolmas kriminaalmenetlus algatati 22-aastase naise suhtes, kes pakkus alaealistele tüdrukutele alkoholi. “Siinkohal tahan täiskasvanud inimestele südamele panna, et tuleb jälgida, kellele alkoholi pakud. Selline tegevus võib halvimal juhul lõppeda kuni üheaastase vangistusega,” nentis Lepp.

Noahoop korteripeol

Neljas kriminaalmenetlus algatati kehalise väärkohtlemise paragrahvi alusel, kui 32-aastane naine sai Kuressaare linnas korteripeo ajal tekkinud tüli käigus kehavigastusi.

“Tõenäoliselt tekkisid vigastused peksmise ja noaga löömise tagajärjel,” selgitas Lepp ja lisas, et vigastused õnneks eluohtlikud ei olnud ja kannatanu pääses kodusele ravile. Teo tõenäoline toimepanija on politseile teada.

Alkoholikratt, avalikult urineerija ja muru rikkumine

Nädalaga algatatud väärteomenetlustest kaks olid seotud kauplustest alkoholi näppamisega. Üks menetlus algatati avalikus kohas urineerimise suhtes ja üks menetlus Kihelkonna kooli staadioni muru rikkumise suhtes. Lepa kinnitusel on kõik väärteo toime pannud isikud politseile teada.

Liiklusest eemaldati nädala jooksul üks alkoholijoobes juht ja kolm lubadeta juhti. Nende suhtes alustati samuti väärteomenetlust. Kiiruseületajaid tabati nädala kestel seitse.

 

Print Friendly, PDF & Email