Valssi tuleb laste turvakodu

Lääne-Saare vald kavatseb järgmisest aastast hakata hooldekodus Saaremaa Valss pakkuma lastele turvakoduteenust.

Kuna kohalikele omavalitsustele on seadusega pandud kohustus tagada laste turvakoduteenuse pakkumine, otsustas Lääne-Saare vallavalitsus kavandada teenuse osutamist koostöös Saaremaa omavalitsuste liidu (SOL) ja Kuressaare linnavalitsusega.

Sotsiaalosakonna ettepanekul saab turvakoduteenust osutada valla hooldekodu Saaremaa Valss vabades ruumides.

Abivallavanem Villi Pihli sõnul on Valsis ootevalmis kolm ruumi.

SOL-i tegevdirektor Veiko Viil ütles, et omavalitsused on laste turvakoduteenuse osutamiseks otsinud ühiseid lahendusi. Praeguseks on asi tema sõnul nii kaugel, et ettevalmistav töö käib, tahe on olemas, Lääne-Saare vallal on ruumid olemas ja mingitest rahasummadest on ka räägitud.

Viil märkis, et omavalitsusliit aitaks partnerina vallal katta varjupaiga ülalpidamisega seotud püsikulusid. “Arusaadavalt ei ole seal vaja inimesi 24/7 tööl hoida, kuid vajadusel saab neid kohe rakendada ja lapsed ära paigutada,” selgitas ta.

“Lääne-Saare vallavalitsus on linnavalitsust teenuse kavandamisest teavitanud, kuid  linnavalitsus pole seisukohta veel kujundanud,” ütles linnavalitsuse pressiesindaja Kristiina Maripuu. “Praegu pakub seda teenust kogu maakonna lastele linnale kuuluvas sotsiaalmajas Pikk 2a MTÜ Kristlik Diakooniapunkt, kellega kehtib leping detsembri lõpuni.”

Monika Puutsa, Mehis Tulk

Print Friendly, PDF & Email