Saarlasi kutsutakse looma uusi rahvatantse

Saare maakonna 46. tantsupeoks ootavad korraldajad saarlastelt uusi tantse.

Selleks on rahvakultuuri keskus ja Saaremaa rahvakultuuriselts välja kuulutanud tantsuloomekonkursi “Saarlane tantsib”, mille eesmärk on saada uut eesti rahvatantsudest lähtuvat repertuaari kogu tantsuperele ning tantse Saaremaa 2018. aasta tantsupeoks.

Konkursile oodatakse tantse, mis avavad saarlaste olemust, väge ja hinge, meie rõõme, huumorit, igapäevaelu, saarlase armastust mere, looduse, inimese, elu ja toimetamiste vastu, saarlase igatsusi, unistusi ja suurt südant.

krista-lemberSaare maakonna rahvakultuurispetsialist Krista Lember (pildil) ütles Kadi raadio “Keskpäeva” saates, et idee kohaselt võiks konkursile tulla vähemalt nii palju tantse, et iga rahvatantsurühma liik saaks tantsupeol esitada ühe uue saarlase loodud tantsu. See tähendab, et vaja läheks vähemalt kaheksat uut tantsu.

Konkurss on mõeldud eelkõige maakonna tantsujuhtidele ja ka mandrisaarlastele. “Nii kanged me oleme, et meil endal on see potentsiaal olemas,” selgitas Lember, rõhutades, et konkursile oodatakse tõepoolest tantse vaid saarlastelt. “Alguses mõtlesime, et tahame tantse vaid saarlastest heliloojate muusikale, aga siis tekkis kõhklus, et ärme nii rangeid piiranguid kohe sea,” lisas ta, viidates, et sellest mõttest siiski loobuti.

Töid oodatakse konkursile tuleva aasta 1. märtsiks video vormis. “Tõenäoliselt on igal loojal oma rühm ja kui pole, siis saab minna tuttava rühma juurde,” märkis Lember, selgitades, et pelgalt tantsu kirjeldusest konkursil osalemiseks ei piisa.

Konkurss koosneb kahest voorust. Esimeses voorus ehk videovoorus valib žürii tantsud, mis lähevad 29. aprillil toimuvale lõppkontserdile. Seal selguvad juba need tantsud, mis tulevad esitamisele Saaremaa tantsupeol. Lember lausus, et žürii liikmed tulevad tõenäoliselt mujalt ja kohalikke tantsujuhte kui potentsiaalseid uute tantsude loojaid žüriis kindlasti ei ole.

“Tegutsen selle nimel, et kõik pärjatud tantsud saavad ka auhinnatud,” lisas Krista Lember.

Konkursi täpsemate tingimuste kohta saab küsida infot meiliaadressil krista@rahvakultuur.ee.

 

Print Friendly, PDF & Email