Õed kirjutasid-joonistasid mudilastele pappraamatu

liisi-raamatSaarlastest õdede Liis Auväärti ja Karin Rauga raamat “Mida talv suvel teeb?” kutsub pisikesi poisse ja tüdrukuid lugemist harjutama. 

“Kes nõukaajal üles kasvasid, need mäletavad kindlasti raamatuid “Muna” või “Meil maal”,” ütles teksti autor Liis Auväärt. Tema sõnul on samas laadis ka “Mida talv suvel teeb?” – trükitähtedega, vähe teksti ja suured pildid, sobiv lugemise harjutamiseks kõige pisematele.

“Mu õepoeg on 3,5-aastane ja see raamat sai tehtud talle mõeldes,” rääkis Liis, kelle sõnul on Mattias väga suur lugeja. “Mulle see tohutult meeldib ja loeme sageli koos. Sedasi avastasingi, et kodumaiseid raamatuid, mille järgi ta saaks lugemist harjutada, polegi tal kuigi palju. Selliseid tugevast paberist, kodumaiste loomade ja lindudega, mida ta tunda võiks.”

Karin Rauga illustreeritud raamatu läbivad tegelased on õde ja vend. Lisaks neile on seal siile ja jäneseid, tihaseid ja leevikesi, igasuguseid putukaid.

“Ühe sõnaga – loodust, mida Eesti laps päriselt enda ümber näeb,” lausus Auväärt. “Ja sisu? Ongi vahva mõttemäng, et mida talv suvel teeb. Mis saab suvel lumest või jääst? Aga mida teevad villased sokid? Või suusakepid?”

Laps saab vanematega pilte vaadata ja kaasa mõelda.

“Ma usun, et selle raamatu järgi on ka tore pilte joonistada,” arvas autor.

28-leheküljelise pappraamatu andis välja Ajakirjade Kirjastus.

 

Print Friendly, PDF & Email