JUHTKIRI: Liha ja maitse (1)

Kui mägi ei tule Muhamedi juurde, siis Muhamed läheb mäe juurde. Kui sul on toodang, mille kvaliteedis pole põhjust kahelda, siis ei tohiks ka pealinna Rotermanni kvartalis äri püstipanemine olla eneseületamist nõudev ettevõtmine.

Rotermannis liigub väga palju rahvast, nende hulgas palju inimesi, kes armastavad maitseelamusi. Saaremaine hästi kasvatatud sealiha, lihaveise liha nii märg- kui ka kuivlaagerdatud kujul ning muu parim saaremaine lihakraam on just sellisele publikule. Sebra-, krokodilli-, metsjänese-, känguruliha ning metstuvi- ja tedrelihast ei maksa rääkidagi, kuigi neid Saaremaalt veel ei saa. Aga küllap on seegi vaid aja küsimus.

Sellal, kui maakonna suurim lihatöötleja mandril kanda kinnitab, võrsub kohapeal uusi väiksemaid ärisid. Ja kindlasti pole tegu juhusega, et värske kohaliku lihakraami kauplus ja kohvik on uksi avamas Muhus. Suure ja Väikese väina vahel on ettevõtlikkust, ennekõike aga ideede elluviimiseks vajalikku energiat alati nõnda palju olnud, et seda üha uuteks ja uuteks asjadeks jagub. Nii lihalikeks kui ka vaimlisteks.

Print Friendly, PDF & Email